You are currently viewing Aby mury domu były suche

Aby mury domu były suche

Najczęściej najwięcej uwagi przykładamy do tego, aby wyposażenie domu było jak najbardziej ekonomiczne, wygodne i przede wszystkim piękne. Jeśli chodzi o mury domu, to większość z nas zajmuje się jedynie ich pomalowaniem, często nie przejmując się, w jakim są stanie. Jednak farba nie usunie wilgoci.

Suche mury są priorytetem 

osuszanie murówPrzy budowie nowego domu, zazwyczaj sprawy osuszania murów schodzą na plan dalszy. Jeśli postawi się mury domu, powinny one stać jakiś czas, aby mur miał czas wyschnąć i aby dom spokojnie osiadł. Wszystkie te prace wykonywane są przy budowie nowego domu. Ale, jeśli mamy dom stary, a mury okażą się wilgotne, należy je osuszyć, a przede wszystkim znaleźć przyczynę wilgoci. Takie osuszanie murów można zlecić profesjonalnej firmie, ponieważ mają oni zazwyczaj odpowiednie ku temu preparaty, czy sprzęty. Jednak, jeśli  mury są wilgotne, ustalenie przyczyny jest sprawą priorytetową. Oczywiście, podczas ulewnego, czy długotrwałego deszczu mury mogą zawilgnąć, jednak jest to wilgoć zewnętrzna i nie sprawi żadnego kłopotu. Mury po prostu same wyschną do słońca. Innym rodzajem zawilgocenia murów (i to tym najbardziej niebezpiecznym) jest zawilgocenie powstałe w piwnicach domu i „wędrujące” po murach w górę. To bardzo niebezpieczne, ponieważ może powodować rozwój grzybów, czy innych patogenów, niebezpiecznych dla zdrowia człowieka. Dlatego trzeba zwalczać skutek, a nie przyczynę. A skutek zawilgocenia murów znajduje się najczęściej w piwnicy.

Usuwaniem wilgoci, czy osuszaniem murów powinna zajmować się profesjonalna firma. Warto zainwestować w tę pracę, ponieważ jest to praca niezbędna, aby można było normalnie mieszkać i zdrowo żyć w naszym domu. Oczywiście, sami możemy użyć ewentualnych, specjalistycznych farb, jednak firma zrobi to lepiej.