You are currently viewing Atrakcyjna działka uzbrojona

Atrakcyjna działka uzbrojona

Osoby, które nie mają nic wspólnego z budownictwem i kupują swoją pierwszą działkę pod budowę domu, przeważnie nie znają się na przepisach prawa, które ich będą obowiązywać. Dlatego też warto nieco poczytać na temat rodzajów działek, ponieważ nie każda nadaję się do takiego celu.

Czym są działki uzbrojone?

działka uzbrojona okolice kołobrzeguNa samym początku trzeba wiedzieć, że do budowy domu potrzebna jest działka budowlana, ponieważ jako jedyna spełnia wszystkie niezbędne wymogi. Posiada odpowiednią wielkość, cechy geometryczne i dostęp do drogi publicznej. Ponadto posiada odpowiednie zapisy w dokumentacji, które pozwalają na wykonanie na niej zabudowy. Taką działkę mogą nabywać osoby indywidualne, deweloperzy, prywatne firmy, instytucje państwowe czy gminy. W zależności od właściciela, na działce może powstać dom jednorodzinny, osiedle mieszkaniowe, obiekty handlowe czy pożytku publicznego. W tym miejscu warto jeszcze zaznaczyć, że działka budowlana może być uzbrojona lub też nie. Jeżeli interesuje nas działka uzbrojona okolice Kołobrzegu są obszarem, gdzie znajdziemy ich najwięcej. Taki grunt jest już kompletnie przygotowany pod wykonanie zabudowania, poza uzyskaniem odpowiedniej zgody z urzędu na budowę. Działka uzbrojona przede wszystkim posiada już fizyczne wykonanie instalacji energii elektrycznej, wodnej, gazowej i kanalizacyjnej. Jeżeli nie chcemy korzystać ze wszystkim mediów, to możemy kupić działkę minimalnie uzbrojoną, czyli taką, która posiada jedynie podłączenie energii elektrycznej i wody.

Jeżeli chodzi o cenę takiej działki, to w pełni uzbrojone są najdroższe, gdyż wykonanie podłączenia mediów wiąże się ze sporymi kosztami, które nierzadko sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Znacznie tańsza będzie działka z minimalnym uzbrojeniem.