You are currently viewing Bielone deski do mieszkania

Bielone deski do mieszkania

Kupując mieszkanie z oknami wychodzącymi na północ cieszyłam się, że latem nie będzie się tak mocno nagrzewać ja moje poprzednie, gdzie wszystkie okna wychodziły na południe i zachód. Dopiero po jakimś czasie uświadomiłam sobie, że będzie przez to ciemniejsze i muszę dobrze przemyśleć, jak je urządzić, żeby nie było zbyt ponure.

Dębowe białe deski na podłogę

deska podłogowa białaZamiast wymarzonej ciemnej podłogi zdecydowałam się na jasną, żeby pomieszczenia nie wydawały się zbyt ciemne. Wybrałam dębowe deski, ponieważ są bardzo trwałe i podoba mi się ich usłojenie. Chciałam mieć podłogi jednolite w całym domu, poza łazienką i kuchnią, a jasny kolor był bardzo uniwersalny i wiedziałam, że sprawdzi się wszędzie: w przedpokoju, salonie czy sypialni. W sklepie, w którym kupowałam podłogę, zaproponowano mi deski szczotkowane i bielone. Dzięki takiemu traktowaniu wzór na każdej z nich był ładnie podkreślony, deska wyglądała na starszą, a nie nówkę od producenta, a do tego po bieleniu nabierała jeszcze bardziej rustykalnego klimatu. Uznałam, że taka deska podłogowa biała będzie dobrze pasować do mojego mieszkania, a do tego jej cena była bardzo atrakcyjna. Poza jasną podłogą planowałam mieć też jasne ściany – w większości, ponieważ chciałam ożywić wystrój każdego pomieszczenia kilkoma pasami wzorzystej tapety albo farbą w bardziej intensywnym kolorze na jednej ze ścian. Udało mi się też kupić płytki do kuchni i łazienki, wyglądające jak… bielone deski podłogowe.

Dzięki połączeniu takiej podłogi i płytek całe mieszkanie wygląda teraz bardzo spójnie. Białe deski okazały się strzałem w dziesiątkę, mieszkanie wcale nie wydaje się zbyt ciemne. Jest równocześnie nowocześnie, stylowo i przytulnie, a o właśnie taki efekt mi chodziło i jestem z niego bardzo zadowolona.