You are currently viewing Body z krótkim rękawem

Body z krótkim rękawem

 

Ubranka dla dzieci są bardzo ważnym elementem każdej wyprawki, ponieważ maluchy potrzebują ich już od pierwszych dni życia. Ważne by były one wykonane z bezpiecznych tkanin i miały odpowiednio dobrany rozmiar, kolor jest drugorzędną sprawą.

Czy warto kupować body z krótkim rękawem?

body rozpinane z przodu krótki rękawNoworodki i także początkowo niemowlęta, nie mają jeszcze uregulowanej temperatury ciała na odpowiednim poziomie, zatem trzeba je ubierać o jedną warstwę więcej niż sami mamy na sobie. Jednak trzeba też uważać, aby malucha nie przegrzać, bo to może mieć poważne skutki zdrowotne. Na lato idealne będą body rozpinane z przodu krótki rękaw, ponieważ zapewniają dziecku optymalną ochronę przed wychłodzeniem. Poza nim w sprzedaży dostaniemy także body z długim rękawem, które świetnie się sprawdzi w chłodniejsze dni. Body można ubierać jako samodzielne ubranie w ciepłe dni, a także zakładać do spodenek, spódniczki czy rajstop. Z uwagi na krój, body są bardzo praktyczne, ponieważ mają rozpięcie w kroku, które umożliwia szybko i łatwą wymianę pieluszki. Dla noworodków i niemowląt przeznaczone są body w rozmiarze od pięćdziesiąt sześć do dziewięćdziesiąt osiem i mogą być zakładane przez główkę lub rozpinane z przodu na zatrzaski. Rodzice kupują je oddzielnie lub w gotowych zestawach, które zawierają również pajacyki, półśpioszki, kaftaniki czy spodenki. Przeważnie wystarczy mieć po siedem sztuk z danego rozmiaru, aby zapewnić maluchowi kompletną garderobę na każdy dzień. Jeżeli chodzi o materiał, to powinna to być bawełna.

Z całej wyprawki ubranka należą do jednych z najtańszy elementów, zatem można sobie pozwolić na ich większy zapas. Najtańsze body kupimy już za niecałe dziesięć złotych, zatem nie są to wysokie koszty, a kupimy je w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt.