You are currently viewing CB radio i anteny

CB radio i anteny

CB radio mimo swoich lat jest nadal bardzo popularne, ponieważ dzięki niemu można bardzo szybko dowiedzieć się, jaka jest sytuacja na drogach. Szczególnie często korzystają z niego kierowcy samochodów ciężarowych, którzy jeżdżą na trasach zagranicznych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż oni muszą się spieszyć i starają się zawsze wybrać najkrótszą możliwą trasę, jaka jest w ogóle możliwa.

Anteny do CB radio

anteny cbNie wiem czy wiesz, ale anteny tego typu są w stanie bardzo dużo zmienić. To dzięki nim można osiągnąć o wiele większy zasięg i złapać informacje nawet z odległości stu kilometrów. Na długich trasach jest to ważne, gdyż tym sposobem dowiadujesz się, jaki kurs obrać, by uniknąć korków. Anteny CB są obecnie przedłużane. Wykonuje się je z innego stopu metali, między innymi miedzi, niklu, a także pokrywa się jej czubek srebrem. W ten sposób zasięg jest o wiele lepszy. Kierowcę słychać o wiele wyraźniej, co zauważą na pewno inni kierowcy. Ale najważniejsze jest to, że Ty o wiele lepiej słyszysz, jaka jest sytuacja. Anteny CB montowane są również w motocyklach. Dzięki nim kierowca motocykla lepiej słyszy wszystkich, z którymi jest połączony za pomocą interkomu. To naprawdę skuteczny sposób, dlatego jeśli masz problem z przerywaniem, możesz zainwestować w niewielką antenę. Łączy się ją z interkomem bezprzewodowo. Dobre rozwiązanie w przypadku motocykli turystycznych.

Anteny tego typu są do kupienia w wielu miejscach. Ja zawsze wybieram Internet, ponieważ mam pewność, że nie przepłacam. Poza tym korzystam z różnych grup internetowych, gdzie kierowcy opowiadają o swoich doświadczeniach właśnie z takimi rzeczami. Myślę, że każdy, kto korzysta z CB radio powinien mieć tą antenę. To niemalże oczywiste. Wielu kierowców ciężarówek je kupuje.