You are currently viewing Chciałam zostać opiekunką w Niemczech

Chciałam zostać opiekunką w Niemczech

Ostatnio wielu moich znajomych wyjechało do pracy do Niemiec. Z wykształcenia byłam opiekunką i miałam spore doświadczenie w pracy w zawodzie. Znajomi powtarzali mi, że w Niemczech jest to bardzo renomowany i dobrze płatny zawód. Z moim doświadczeniem na pewno nie miałabym problemów ze znalezieniem pracy. Wahałam się tylko dlatego, że nie znałam języka niemieckiego.

Jak zostać opiekunką w Niemczech bez języka?

pełna opieka w niemczech bez językaPostanowiłam jednak spróbować. W razie czego zawsze mogłam się wycofać. Jedna z koleżanek poradziła mi, abym szukała pełnej opieki najlepiej nad jedną osobą. Wielu pracodawców oferując taką pracę gwarantuje przy okazji wikt i opierunek, dzięki czemu zaoszczędziłabym na mieszkaniu i wyżywieniu. Postanowiłam poszukać takiej oferty pracy. Wpisałam w wyszukiwarkę internetową frazę: pełna opieka w niemczech bez języka i zaczęłam przeglądać oferty pracy. Szybko znalazłam coś odpowiedniego dla mnie. Pewna polska rodzina oferowała pracę w zawodzie opiekunki dla starszej osoby. Język nie był wymagany, ponieważ była to osoba, z którą nie było kontaktu. Poza tym gdyby coś się wydarzyło zawsze można było dzwonić do moich pracodawców, żeby pomogli z załatwieniem lekarza czy karetki. Praca wymagała obecności przy chorym przez cały czas, ale miałam zagwarantowane wolne wieczory i od czasu do czasu wolny weekend. 

Ponieważ warunki zatrudnienia i płaca była bardzo dobra zdecydowałam się wyjechać i spróbować swoich sił. Jak się okazało to był bardzo dobry wybór. Miałam bardzo dobre zatrudnienie i elastyczny grafik opieki przy chorym. Udało mi się odłożyć przez rok całkiem pokaźną sumę pieniędzy. Nie chciałam jednak rezygnować z pracy w Niemczech, tym bardziej że w tym czasie całkiem dobrze nauczyłam się języka. Byłam bardzo zadowolona z pracy w tym kraju.