Chirurgia stomatologiczna dla dzieci we Wrocławiu

Problemy z uzębieniem dotyczą nie tylko dorosłych osób, ale też bardzo często dzieci. U dzieci często pojawiają się wady zgryzu – żuchwa przesunięta jest do przodu lub do tyłu. Rzadziej zdarzają się bardziej skomplikowane wady zgryzu. Zęby mogą też rosnąć krzywo.

Implanty stomatologiczne dla dzieci i chirurgia dentystyczna

Chirurg stomatolog WrocławW przypadku krzywych zębów aparat ortodontyczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem – nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jeśli chodzi o wady zgryzu związane z przesunięciem szczęki, to w tej sytuacji zadziałać może tylko chirurgia stomatologiczna. Są to skomplikowane zabiegi. Wykonuje się je rzadko u dzieci z racji tego, że kości dzieci rosną. Chirurdzy najczęściej każą rodzicom czekać i przyprowadzić dziecko później, kiedy kości zakończą swój wzrost, czyli najlepiej po okresie dojrzewania. Wtedy tego typu wady można spokojnie operować już na stałe bez konieczności powtarzania operacji co kilka lat, co przecież zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli chodzi o implanty stomatologiczne, u dzieci również są one stosowane. Oczywiście dotyczy to zębów stałych, a nie mlecznych, które i tak po wypadnięciu odrastają już jako zęby stałe. Dzieci są szczególnie narażone na uszkodzenia zębów stałych – zwłaszcza jedynek. Jeśli dojdzie do złamania czy wybicia jedynki stałej, rozwiązaniem może być już tylko implant stomatologiczny. Takie wypadki zdarzają się nierzadko, w związku z czym tworzenie implantów stomatologicznych dla dzieci nie jest niczym nowym.

Są chirurdzy dentyści, którzy specjalizują się w chirurgii dziecięcej, ale są także zwykli specjaliści chirurgii, którzy zajmują się chirurgią miękką, ortopedyczną u dzieci. Chirurgia miękka zajmuje się np. leczeniem przepuklin pachwinowych u dzieci. Takich specjalistów można spotkać we Wrocławiu i w każdym większym mieście.

Więcej na stronie http://sky-med.com.pl