You are currently viewing Dobrodziejstwo nanosrebra

Dobrodziejstwo nanosrebra

Medycyna i przemysł, to dwie podstawowe dziedziny, w których wykorzystuje się koloidalną postać popularnych metali, które dotychczas kojarzyły się głównie z biżuterią i usługami jubilerskimi. Właściwości metali w tej postaci pozwoliły na rewolucyjne zmiany procesów leczenia.

Medyczne zastosowanie nanosrebra

nanosrebroWspółczesna medycyna coraz chętniej skłania się ku zastosowaniom koloidalnej postaci srebra jako substancji która w rewolucyjny sposób niszczy mikroorganizmy odpowiedzialne za wiele chorób. Działa zabójczo na bakterie, wirusy i grzyby, będące utrapieniem ludzkości od wieków. Jako metal szlachetny, oprócz właściwości leczniczych, stanowi pierwiastek śladowy niezbędny w procesach metabolicznych człowieka i zwierząt, stąd jego szerokie zastosowanie we współczesnej weterynarii. Nanosrebro jako antybiotyk niszczy niemal 700 różnych rodzajów mikroorganizmów chorobotwórczych, zarówno poprzez zastosowanie zewnętrzne, jak i wewnętrzne, dojelitowe. Użycie preparatów ze srebra koloidalnego jest bezpieczne, preparat jest wydalany z organizmu w naturalny sposób, nie czyniąc szkód takich, jak celowany antybiotyk, który działa przeważnie na kilka szczepów bakterii. Nie da się tu uniknąć mutacji mikroorganizmów, co czyni często antybiotyki o wąskim spektrum działania mało skutecznymi przy ogromnej ilości skutków ubocznych. Metale szlachetne w postaci koloidowej nie niosą takiego niebezpieczeństwa i są wydalane całkowicie z organizmu nie kumulując się w organach wewnętrznych.

Istnieje szereg dziedzin przemysłu, które wykorzystują koloidy metali szlachetnych, jednak najszersze zastosowanie znalazły one w szeroko pojętej medycynie, jak również weterynarii. Daje nieocenione efekty tam, gdzie trudno stwierdzić jaki szczep bakterii powoduje proces chorobotwórczy.