You are currently viewing Dobry lekarz od włosów

Dobry lekarz od włosów

Przeciętna długość życia włosa, wynosi od dwóch do siedmiu lat. Każdy z nas posiada ich na głowie kilka milionów, a każdego dnia w naturalny sposób ich tracimy około stu. Jednak na ich miejsce odrastają nowe, więc bilans nie jest ujemny. Problem się pojawia, kiedy włosy zaczynają nadmiernie wypadać.

Dlaczego nam wypadają włosy?  

lekarz od wypadania włosówAby nasze kosmki były zdrowe i mocne, należy o nie systematycznie dbać, tak jak to robimy ze skórą, czy zębami. Konieczna jest właściwa pielęgnacja, dobrze zbilansowana dieta bogata w witaminy i minerały, oraz umiarkowany tryb życia, bez nadmiernego stresu. Włosy są bardzo wrażliwe na czynniki pogodowe, choroby organizmu i niezdrową dietę. Jeżeli nie będą miały dostarczonych witamin z grupy B, oraz A i E, to mogą zacząć nadmiernie wypadać. Także cynk jest bardzo ważny w cyklu życia włosa i nie może go zabraknąć w naszej diecie. Lekarz od wypadania włosów pracuje w gabinecie trychologicznym i każdego dnia bada strukturę włosów i skóry głowy swoich pacjentek. Wykorzystuje do tego celu, specjalną mini kamerę z funkcją bardzo dużego powiększenia, która daje mu obraz powierzchni skóry i prawie że prześwietla na wskroś włosy. Przyczyną wypadania włosów, może być zbyt uboga dieta, permanentny ster, lub niewłaściwie dobrane kosmetyki do naszego rodzaju włosów. Przyczyn może być wiele, ale tylko dobry lekarz, jest w stanie je zdiagnozować i określić najlepszą kurację zapobiegawczą. Im szybciej zaczniemy działać, tym lepsze efekty osiągniemy, a tym samym mniej włosów stracimy.

Wizyty u trychologa nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego musimy za nie zapłacić z własnej kieszeni. Ich cena się waha od pięćdziesięciu do nawet stu złotych, ale w sytuacji kiedy mamy ewidentny problem z włosami, ten wydatek jest konieczny, aby poprawić ich kondycję.