You are currently viewing Dobry śpiwór turystyczny

Dobry śpiwór turystyczny

Gdy rozpoczynamy naszą przygodę z biwakowaniem pod gołym niebem, musimy koniecznie zaopatrzyć się w dobrej klasy śpiwór. Pozwoli nam on przetrwać noc w namiocie i zapewni dobrą izolację cieplną od gruntu. Śpiwory najlepiej wybierać w miejscach sprawdzonych, oferujących rzeczy markowe, które posłużą nam przez bardzo długi czas bez żadnych niespodziewanych wydarzeń, które mogą zniweczyć wypad pod namiot.

Właściwości, jakie posiada dobry śpiwór

śpiwór snugpakDobry  śpiwór ma przede wszystkim za zadania odprowadzać nadmiar wilgoci i izolować nasze ciało przed nadmiernym wychłodzeniem podczas snu. Możliwe jest to poprzez zastosowanie odpowiedniego wypełnienia, które jest użyte podczas produkcji śpiwora. Dobre śpiwory dla początkujących biwakowiczów zapewniają komfortowe warunki nawet w temperaturach do minus siedmiu stopni Celsiusza. Wiele śpiworów posiada syntetyczne wypełnienie, które jest zbudowane na bazie włókien silikonowych, mających bardzo dobre właściwości termoizolujące. Takie cechy ma na przykład śpiwór Snugpak, zbudowany na bazie silikonowych wypełnień. Rozwiązanie to wiąże ciepło i nie pozwala mu ujść dzięki przestrzeniom, które powstają podczas użytkowania. Śpiwór ma być także miły w dotyku oraz nie powodować uczucia drażnienia przez zewnętrzny materiał. Dlatego warto wybierać modele, które w dotyku przypominają jedwabne tkaniny, poprzez zastosowanie syntetycznych materiałów.

Dobry śpiwór to podstawa udanego wypadu pod namiot lub biwaku pod gołym niebem. Zapewni on nam komfortowe przebywanie w namiocie w chłodne dni oraz uchroni przed nadmiernym wychłodzeniem organizmu, które może spowodować różne choroby. Śpiwór dla amatorów można dostać za niewielkie pieniądze i jest on dostępny w każdym szanującym się sklepie turystycznym.