Dom – zadbaj o jego izolację

Remont domu kojarzymy głównie z wymianą płytek, paneli podłogowych, zmianą kolorów ścian, czy wymianą mebli. Wynika to z faktu, że ogromna liczba Polaków mieszka w blokach i kamienicach, a, więc kwestie utrzymania budynku są im zupełnie obce. Interesuje ich tylko wnętrze, które trzeba od czasu do czasu odświeżyć.

Pamiętaj o izolacji!

izolacja natryskowaJednak każdy posiadacz domu rodzinnego wie, że remont to nie tylko prace w wewnątrz domu, ale również na zewnątrz. Oczywiście remontowanie nie jest żadnym przymusem. Musimy jednak pamiętać, że wszystko w końcu niszczeje i trzeba to odnowić. Szczególnie trudnym wyzwaniem dla każdego posiadacza starszego domu jest jego ocieplanie. Taki remont jest naprawdę kosztowny i może być bardzo męczący, ale, jeśli uda się go przeprowadzić prawidłowo, szybko docenimy ten fakt i zauważymy, że koszty eksploatacji. Przeprowadzając ocieplanie musimy pamiętać o izolacji. Szczególnie polecana przez specjalistów jest izolacja natryskowa. Chodzi przede wszystkim o to, że taka praca wykonywana jest szybko i sprawnie, a jej efekty są naprawdę genialne. Samo ocieplenie to dopiero początek prac. Musimy, bowiem pamiętać, ze przed nami jest również tynkowanie i malowanie elewacji, a to również bywa naprawdę trudnym wyzwaniem. Dzięki ociepleniu domu, szybko zauważymy efekty. Od razu zrobi się w nim cieplej, ale nie należy obawiać się, że tak będzie latem. Tutaj działanie izolacji jest zupełnie inne. Dzięki grubszym ścianom, w domu jest chłodniej niż na zewnątrz budynku. Natomiast zimą jest dużo cieplej, a, więc i ogrzewanie takiego domu nie jest już tak intensywne. Jak można zauważyć regularne wykonywanie prac remontowych jest bardzo istotne, jeśli chcemy mieć nie tylko piękny, ale również ciepły dom, który nie generuje większych kosztów eksploatacyjnych.

Oczywiście wciąż trzeba będzie ogrzewać taki dom, a na prądzie niewiele oszczędzimy, ale jeśli dodatkowo poszukamy innych, innowacyjnych rozwiązań, jak np. Smolary, możemy oszczędzić na ciepłej wodzie, prądzie, a nawet ogrzewaniu? Warto, więc od czasu do czasu pokusić się o remont.