You are currently viewing Duże firany na okna balkonowe

Duże firany na okna balkonowe

Okna balkonowe w połączeniu z przeszklonymi drzwiami zazwyczaj zajmują bardzo dużą powierzchnię. Niekiedy spotykamy się oknami, które zajmują całą ścianę. Innym razem mają one standardową wielkość, ale towarzyszą im drzwi na balkon. W zależności od potrzeb i naszego gustu powinniśmy je odpowiednio zaaranżować.

Aranżacja okien balkonowych przy pomocy gustownych firan

firanka na okno balkonoweDobrym pomysłem na przysłonięcie okien balkonowych są gustowne firany. Możemy je zamówić lub kupić gotowe. Jednak te szyte na zamówienie łatwiej dopasujemy do wielkości oraz ilości okien. W tym wypadku mamy możliwość zakupienia tkanin o różnych długościach, ale z tym samym dekorem, dzięki czemu uzyskamy jednolity zestaw. Długa firanka na okno balkonowe, obok funkcji dekoracyjnej oraz redukcji wpadającego światła powinna umożliwiać wygodne otwieranie drzwi. Tutaj dobry pomysł stanowią panele firanowe, które możemy umieścić nad każdym oknem oddzielnie. Pamiętajmy, że firanki balkonowe są często dotykane, dlatego przy ich wyborze powinniśmy decydować się na tkaniny, które zbyt łatwo nie chłoną brudu. Dobry pomysł stanowią również produkty, które się nie gniotą lub są już w czasie produkcji specjalnie kreszowane. Dzięki temu uzyskuje się efekt gniecionej tkaniny – wpadające do pomieszczeń światło słoneczne załamuje się pod różnymi kątami, co daje niesamowite efekty wizualne.

Firanki na okna balkonowe są szyte z wielu tkanin, które różnią się dekoracyjnością oraz stopniem przepuszczalności naturalnego światła. Możemy wybierać pomiędzy woalami, makaronami, firanami kreszowanymi, żakardowymi lub utrzymanymi w stylu rybackiej sieci. Jeżeli często otwieramy drzwi na balkon lub pozostawiamy je otwarte, przez co w mieszkaniu pojawiają się przeciągi, warto kupić firanki z obciążnikami.