You are currently viewing Estetyczne listwy w aranżacji

Estetyczne listwy w aranżacji

W urządzaniu pomieszczeń niezwykle ważna jest estetyka. Znakomity efekt można osiągnąć dzięki różnym formom wykończeniowym, które wpływają na korzystny odbiór aranżacji. Dlatego przed wkomponowaniem do pomieszczeń mebli, warto zwrócić uwagę na wykończenie sufitu, ścian i podłóg.

Zalety i rodzaje listew wykończeniowych

listwy wykończenioweWchodząc do jakiegokolwiek pomieszczenia natychmiast zwracamy uwagę na meble oraz pozostałe wyposażenie. Jeżeli jednak ściany i podłogi nie będą estetycznie wykończone, efekt z pewnością będzie umniejszony. Bardzo dobrym rozwiązaniem są listwy wykończeniowe stosowane do podłóg. Co ważne – można je zakupić w różnych wariantach kolorystycznych i rozmaitych szerokościach. Bardzo często klienci wybierają białe listwy wykonane z trwałego materiału mdf, ponieważ stylistycznie najlepiej dopasowują się do każdego pomieszczenia. Bardzo atrakcyjnie wyglądają też listwy drewniane, których odcień w efektowny sposób można zestawić z meblami lub innym wyposażeniem w aranżacji. Bardzo stylowo prezentują się też listwy białe fornirowane – z tłoczoną ozdobnie powierzchnią. Praktyczne listwy przypodłogowe zabezpieczają powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią. Wyglądają bardzo estetycznie, wpływają na spójność urządzanego pomieszczenia. W sklepach można zakupić także wszystkie elementy do łączenia listew, dzięki którym zyskują bardziej profesjonalnego charakteru. Ogromną zaletą listew przypodłogowych jest możliwość zakrycia mało estetycznych okablowań w danym pomieszczeniu.

Szeroka gama wzorów i kolorów wśród oferowanych listew umożliwia wybranie idealnego wariantu. Przystępne ceny i nieskomplikowany montaż skłaniają wiele osób do zakupu listew wykończeniowych. Można w ten sposób podnieść estetykę każdego pomieszczenia – pokoju, kuchni czy łazienki.