Firma przyjazna niepełnosprawnym

Prowadząc firmę zwykle zwracamy uwagę na to, jaki mamy utarg, na to jak się rozwija, jak robić reklamę, czego nie kupować, na co stawiać. W ogóle samo prowadzenie firmy jest dość rozbudowane i nie można jednoznacznie stwierdzić, że coś jest ważne, a coś ważniejsze.

Dźwigi osobowe to inaczej windy

Każda firma jest inna dlatego też wymaga innego podejścia. Ale są takie aspekty, które we wszystkich firmach wyglądają tak samo. Dlatego też realizowanie pewnych planów, zagadnień ma podobny przebieg. Uwagę należałoby przede wszystkim zwrócić na przystosowanie firmy do potrzeb osób niepełnosprawnych. Niby jest to zagadnienie bardzo popularne, ludzie na całym świecie poruszają ten temat, ale wciąż osoby niepełnosprawne mają trudności w życiu codziennym. Zakupy w sklepie, czy po prostu załatwianie spraw w urzędach to kwestie poza zasięgiem osób niepełnosprawnych, a wystarczyłyby platformy dla inwalidów.

dźwigi osoboweProste, wygodne rozwiązanie, które ułatwiłoby życie ludziom poruszającym się na wózku. Dotyczy to również kobiet z małymi dziećmi w wózkach, które często mają problem, żeby dostać się do jakiegoś wyżej położonego miejsca bez podjazdu, czy windy która prawidłowo powinna być nazywana dźwigi osobowe. Ale to nie wszystko, bo problem pojawia się też w innym miejscu, a chodzi tutaj o szerokość korytarzy. Bardzo często w sklepach korytarze są bardzo wąskie, również firmy nie uwzględniają tego, że ktoś mógłby nie zmieścić się pomiędzy półkami. Niby taka oczywista sprawa, a jednak dla wielu osób jest to naprawdę ważne, żeby korytarze były szersze, to bardzo może ułatwić Życie niepełnosprawnym. Oczywiście nie jest tak, że od razu musimy otwierać swoją firmę i zatrudniać osoby niepełnosprawne. To rzecz drugorzędna, chociaż oczywiście warto się tym zainteresować. Pracodawcy boją się takich osób, a tak naprawdę nie ma ku temu żadnego powodu, gdyż są to zupełnie normalni ludzie. Niektórzy nie chodzą z powodu wypadku, a i tak spychamy ich gdzieś na margines. Tak naprawdę mogą być świetnymi fachowcami, ale niestety ich niepełnosprawność jest bardzo ograniczająca. Dlatego warto z tym walczyć.