You are currently viewing Gdzie kupić olejek CBD?

Gdzie kupić olejek CBD?

Oleje konopne są pozyskiwane wyłącznie z legalnej marihuany, dzięki czemu są niemal wolne od psychoaktywnego THC. Ma to bardzo duże znaczenie, albowiem sprawia iż mogą być one przyjmowane dosłownie przez każdego, nie wyłączając z tego grona dzieci.

Aromatyczne olejki konopne

olejek cbdNajważniejszym składnikiem olejów konopnych jest kannabidiol (CBD), ale w ich składzie znajdziemy mnóstwo innych substancji, które mają dla ludzkiego organizmu kluczowe znaczenie. Mowa tu o terpenach, kannabinoidach, flawonoidach, nienasyconych kwasach tłuszczowych, a także witaminach i minerałach. Koszt olejków jest uzależniony od zawartości CBD, a im go więcej, tym droższy jest produkt. Na rynku mamy dostępne oleje w stężeniu od jednego do pięćdziesięciu procent, toteż trzeba wiedzieć, że dobranie go do swoich potrzeb musi być ściśle związane z dolegliwością, jaką chcemy zwalczyć. Bowiem jeśli cierpimy na dolegliwości bólowe o umiarkowanym natężeniu, nie ma sensu kupować oleju, który zawiera kilkanaście czy kilkadziesiąt procent kannabidiolu. Tak mocny olejek CBD jest bowiem zarezerwowany dla osób zmagających się z ciężkimi chorobami. Jeżeli chodzi o przyjmowanie tych wyrobów, jest ono bardzo ekonomiczne, ponieważ ogranicza się do dozy nie większej niż 5-6  kropli na dobę. Oleje można przyjmować nie tylko doustnie, w postaci płynu, ale także poprzez proces odparowywania (waporyzacji), co wielu konsumentów uważa za najbardziej efektywną metodę. Pamiętajmy również, by przechowywać go z dala od promieniowania UV i źródeł ciepła.

Koszt olejów konopnych jest bardzo zróżnicowany, albowiem znajdziemy takie, które kosztują kilkadziesiąt, kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Natomiast konsumenci wybierają najczęściej te wyroby, które nie są droższe niż 300-400 złotych.