Gdzie wybrać się na wycieczkę

To pytanie zadaje sobie nie jeden nauczyciel. Wszystko zależy od tego, w jakim wieku są uczestnicy wycieczki. Ogólnie rzecz biorąc, więcej zalet posiada wycieczka do Malborka, ponieważ ma charakter edukacyjny.

Atrakcje dla dzieci na powietrzu są mile widziane

atrakcje w plenerze dla dzieciBędąc na zamku, nie tylko słuchasz na temat historii, ale także oglądasz różne zbroje. Bardzo często, na zamku w Malborku są organizowane atrakcje w plenerze dla dzieci. Przebrani rycerze przyciągają spore grono widzów. Każdy chciałby mieć zdjęcie z taką osobą. Możliwe, że niektórym dzieciom wycieczka do Malborka może wydawać się nudna. Dzieci, jadąc w pewne miejsce na wycieczkę, z reguły oczekują, że będą tam dmuchane atrakcje. Fakt, nauczyciel może się wybrać z klasą do wesołego miasteczka, ale czy to na pewno dobry pomysł?
Upilnowanie dzieci wśród tłumów, gdzie są różne atrakcje na pikniki nie jest prostą rzeczą. Grupa powinna się trzymać razem, ale w wesołym miasteczku jest to raczej niemożliwe. Zdarza się, że dzieci się gubią, a wtedy nauczyciel odpowiada za to zdarzenie. Ponadto, tam, gdzie są atrakcje na imprezy dla dzieci, zdarzały się mniejsze wypadki, na przykład skręcenia kostek lub zderzenia czołem. Nauczyciel, kierując się dobrem dziecka, powinien bardzo dobrze przemyśleć miejsce wycieczki. Niestety, coraz częściej mamy do czynienia z tym, że klasowe wycieczki odbywają się w różnych zwariowanych miejscach, zamiast w zabytkowych miastach. Szkoła powinna zainteresować maluchów do miejsc o dużych walorach historyczno-kulturowych.

Zabierając dzieciaki do wesołego miasteczka, rozpieszczamy je i upośledzamy ich wrażliwość na naprawdę piękne miejsca w Polsce.

Więcej na http://zaczarowane-eventy.pl