You are currently viewing Grawer laserowy – na czym polega?

Grawer laserowy – na czym polega?

Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się grawerowanie laserowe. Jest ono zdecydowanie skuteczniejsze i trwalsze, a także zwyczajnie tańsze niż inne formy grawerowania. Wiele osób decyduje się na taką formę grawerowania, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo jest ono trwałe. Czym jest grawerowanie laserowe?

Odporny na ścieranie grawer

grawerowanie laserowe w warszawie

Wiele firm drukarskich oferuje ostatnimi czasy nowoczesną technikę grawerowania, która odbywa się za pomocą lasera. Wygrawerowany na odpowiednim materiale napis lub logo są niemalże całkowicie odporne na ścieranie. Powoduje to, że coraz częściej korzysta się właśnie z tej techniki, porzucając wszystkie inne, które nie są w stanie zagwarantować nam aż tak trwałych grawerów. Profesjonalne grawerowanie laserowe w Warszawie, wykonać możemy w wielu punktach drukarskich. Grawerowanie laserowe dzieli się na dwa podtypy: rastrowe i wektorowe. Przebiega bezkontaktowo i pozostawia niewielką ilość pyłu, a więc jest bardzo schludne. Wybierając grawerowanie laserowe, wybieramy oszczędność pieniędzy: niepotrzebne nam są specjalistyczne narzędzia do cięcia, które często dużo kosztują. Grawerowanie laserowe odznacza się imponującą precyzją – jest bardzo dokładne i można je wykonywać nawet na małych przedmiotach. Grawerowanie laserowe może się odbywać na wielu materiałach: szkle, drewnie, kartonach, a nawet tkaninach i metalach. Uszkodzenie materiału, który jest grawerowany, jest praktycznie niemożliwe.

Grawerowanie laserowe odznacza się niebywałą precyzją i może być przeprowadzone na niemal każdym materiale. Czyni to te formę grawerowania bardzo atrakcyjną i korzysta z niej coraz więcej osób – wygrawerowane wzory są trwałe i odporne na ścieranie. To tania i solidna forma grawerowania, która dostępna jest w większości drukarni.