Hurtownia papierosów i zastosowanie tytoniu

Wielu z nas uważa, ze tytoń to roślina wykorzystywana jedynie to produkowania papierosów. Najpierw się ją hoduje, później zbiera i suszy, a następnie rozdrabnia i zawija w różnego rodzaju papierosy, cygaretki, czy też zostawia się go w formie liści do produkcji cygar. Jednak tytoń ma wiele odmian, a niektóre z nich mają różnorodne zastosowanie, nawet w medycynie.

Czy hurtownia papierosów sprzedaje nieprzetworzony tytoń?

tytońNa pewno każda szanująca się hurtownia papierosów, taka jak hurtownia papierosów marcin ma w swojej sprzedaży nie tylko gotowe produkty, ale również sam ususzony tytoń. Od posiadania dużego wyboru produktów zależna jest w końcu hurtownia marcin opinia. Do jakich celów morze być zatem wykorzystywany tytoń?

 

  • z nasion można produkować olej (jadalny i do produkcji biopaliw)
  • tytoń to naturalny środek owadobójczy i bakteriobójczy stosowany zarówno do celów domowych, jak i przemysłowych, na przykład w rolnictwie
  • tytoń przyspiesza gojenie się ran i ma działanie przeciwbólowe
  • tytoń ozdobny (tytoń oskrzydlony i tytoń leśny) stosowane są jako ozdobna roślina w ogrodnictwie

tytoń oskrzydlonyJak widać zastosowanie tytoniu nie obejmuje jedynie przetwórstwa branży tytoniowej, ale również rolnictwo, ogrodnictwo, przemysł spożywczy, energetyczny (paliwa naturalne), a nawet medycynę. Wiedza na ten temat powinna być rozpowszechniana i propagowana, żeby tytoń nie kojarzył się nam jedynie ze szkodliwością i z chorobami wywoływanymi nałogowym paleniem.

Więcej informacji na stronie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tyto%C5%84_szlachetny