You are currently viewing Jachtem na wakacje

Jachtem na wakacje

Podobne plany mieliśmy już rok temu, jednak zabrakło trochę czasu, a trochę chęci. Chodzi o wakacje pod żaglami. Rodzinny urlop na wodzie to coś, co z pewnością nas kusi, ale dopiero teraz plany zamieniliśmy w czyny. Fakt, nie mieliśmy patentu żeglarskiego, ponieważ on także na razie jest tylko w myślach, ale nic straconego. Ktoś inny może być kapitanem.

Zwiedzaj Chorwację z perspektywy wody

czarter jachtu chorwacjaChęć pożeglowania pojawiła się u nas po kilku pobytach na Mazurach, ale to wcale nie ta część Polski okazała się celem naszej podróży. W sumie to żadna część naszego kraju. Wybraliśmy Chorwację. Z kilku względów podjęliśmy taką decyzję. Po pierwsze pogoda, bardziej przewidywalna od tej w Polsce. Warunki atmosferyczne dla żeglarza są przecież niezwykle ważne. Dostępność łodzi to kolejna ważna kwestia. Jeśli idzie o czarter jachtu chorwacja ma szeroki wybór. Jest nawet szansa na łódź z kapitanem, który opowie o swoim doświadczeniu. Dla osoby, która dopiero chce uzyskać patent, to świetny pomysł, by ruszyć w rejs ze starym morskim wilkiem. Przy okazji wynajmu jachtu dowiedzieliśmy się, że warto się pospieszyć. Podczas letnich miesięcy wiele osób przyjeżdża do Chorwacji pożeglować, więc z dostępnością może być kłopot, jeśli wystarczająco wcześnie nie zarezerwujemy łódki. A propos przyjazdu, Chorwacja okazała się dobrym kierunkiem także dlatego, że dość łatwo i szybko jest tam dotrzeć. Poza tym infrastruktura na plus, miejsc do zwiedzenia także bardzo dużo, wiele wysp i wysepek – to wszystko sprawiło, że nie żałujemy naszej decyzji.

Spędziliśmy kilkanaście dni na wybrzeżu Chorwacji. To były nasze najlepsze wakacje do tej pory. Wiele atrakcji, nie tylko związanych z żeglowaniem, ale także choćby z kuchnią, sprawiło, że bardzo ciekawie spędziliśmy ten czas. Już szukamy kolejnego miejsca na rejs, tym razem ze mną w roli kapitana.