You are currently viewing Jak znaleźć dobry wykrojnik do produkcji opakowań?

Jak znaleźć dobry wykrojnik do produkcji opakowań?

Wraz z coraz bardziej rozwijającą się branżą produkcji opakowań, potrzebujemy nowych narzędzi, które usprawnią proces powstawania zaprojektowanych pudeł czy kartonów. W tej chwili osiągamy już bardzo duże wyniki, jeżeli chodzi o efektywność produkcji opakowań. Kiedyś były to mechaniczne wykrojniki, obsługiwane za pomocą rąk ludzkich, przy wykorzystaniu olbrzymich, metalowych form, które nie pozwały na zbytnie urozmaicenia, zostały wyparte, przez nowoczesne wykrojniki i ploter tnące, połączone z komputerem.

Opakowania na owoce

Główną różnicą jest to, że kiedyś do wykrojenia potrzebne były olbrzymie formy, zajmujące wiele miejsca podczas składowania, teraz, rolę tą przejęły ostrza plotera czy ostrze laserowe wykrojnika. Nie ma potrzeby tworzenia form, ostrza idealnie przenoszą na karton kształt, który wcześniej zaprojektowaliśmy w programie graficznym.

opakowania na owoce - Packaging.net.plDodatkowo mamy do wyboru, zajmować się tylko wycinaniem danego kształtu, we wcześniej przygotowanym materiale, a możemy używać też ploterów drukująco-tnących, które oprócz wycięcia zaprojektowanego przez nas kształtu równocześnie zadrukują dany obszar odpowiednim wzorem. Możliwości takich maszyn do wycinania powierzonych im kształtów, są ograniczone jedynie ludzką wyobraźnią. Tak więc oprócz nawet fantazyjnych czy pełnych udogodnień opakowań, możemy tworzyć przekładki tekturowe, idealnie dostosowane do warstw produktów. Tylko wyobraźnia grafika jest potrzebna, by wykroić na przykład składane opakowania kartonowe w kształcie, choćby koszyczka, które będą wdzięcznie służyły na przykład, jako pojemniki na maliny, truskawki czy inne owoce lub kwiaty. Za pomocą takich maszyn bezproblemowo wykonamy też w szybkim czasie opakowania na owoce okazjonalne w okresie świątecznym, czy promocyjne. Plotery czy wykrojniki są bardzo zróżnicowane wielkościowo, jakościowo jak i cenowo, dlatego warto przed zakupem zastanowić się, na jaką skalę chcemy produkować opakowania, ile, jakiej wielkości maksymalnie mają być wykonywane przez nas produkty, a w przypadku ploterów tnąco-drukujących, na jakiej jakości zadruku nam zależy.