You are currently viewing Jakie klamki do drzwi wybrać?

Jakie klamki do drzwi wybrać?

 

Podczas aranżacji wnętrz czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo istotne są nawet drobne szczegóły, które w dużym stopniu wpływają na styl urządzonego wnętrza. Podstawowym elementem domu czy mieszkania są drzwi, do których koniecznie musimy dopasować odpowiednie klamki, które podkreślą ich charakter. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru klamek?

Rodzaje klamek – drzwi wewnętrzne

klamki do drzwi wewnętrznychPrzed zakupem klamek ważne, by ustalić kilka ważnych kwestii, a dokładnie powinniśmy określić styl naszych drzwi, by klamka odpowiednio się z nimi komponowała. Jeżeli mamy klasyczne drzwi zdobione frezami możemy dopasować do nich dekoracyjne klamki o ciekawym wzorze oraz kształcie. Z kolei do drzwi nowoczesnych sprawdzą się proste i geometryczne modele. Istotna będzie również masywność oraz ciężar drzwi, ponieważ zbyt mała i cienka klamka mogłaby stwarzać problem podczas otwierania i zamykania, jak również wizualnie nie będzie pasowała do drzwi. Musimy także sprawdzić kierunek otwierania skrzydła i czy wybrane klamki dostosowane są do strony lewej i prawej, żeby po zakupie nie było czasem niespodzianki. Kolor klamki do drzwi wewnętrznych możemy dopasować do okuć i zawiasów, jak również wybrać model, który będzie się znacznie wyróżniał barwą lub wręcz przeciwnie będzie podobny do stolarki. Możliwości jest mnóstwo, dzięki bogatej ofercie wielu producentów, dlatego z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Dzięki zwracaniu uwagi na dodatki oraz przemyślane zakupy, nasze wnętrze będzie tworzyć spójną całość. Z pewnością każda osoba nas odwiedzająca zauważy harmonię i estetykę utworzonego stylu w pomieszczeniach. Najważniejsze, by skupić się na naszych upodobaniach, bo przecież to my spędzamy w domu czy mieszkaniu najwięcej czasu i powinniśmy stworzyć sobie przytulne i klimatyczne miejsce.