You are currently viewing Kiedy zdecydować się na montaż szamba?

Kiedy zdecydować się na montaż szamba?

 

Szamba betonowe oraz ekologiczne sprawdzają się wszędzie tam gdzie nie mamy możliwości podłączenia się do przyłącza kanalizacyjnego. Sam materiał, z którego są one wykonane jest niezwykle trwały oraz wytrzymały na działanie czynników zewnętrznych. Beton musi bowiem być najwyższej jakości, aby być odporny na wysoką agresję czynników chemicznych oraz biologicznych.

Rodzaj montażu, a szczelność szamba

szczelne szamba betonowe w małopolsceSam montaż szamb betonowych może przebiegać na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich, a zarazem najpopularniejszym są gotowe szamba betonowe. Są one niezwykle proste w montażu i nie wymagają zakotwiczenia w gruncie, jak ma to miejsce np. w przypadku zbiorników plastikowych. Dzięki jednolitej konstrukcji wykazują się wysoką odpornością na obciążenia zewnętrzne, a także szczelnością. Jeśli zatem interesują nas szczelne szamba betonowe w małopolsce, godne uwagi są zdecydowanie te składające się z gotowej konstrukcji. Są one zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pokryte podwójną warstwą masy izolacyjnej. Zwykle występują w postaci jedno-, dwu- bądź trójkomorowej. Ich jedyną wadą jest ogromny ciężar, który może przysporzyć wiele kłopotów podczas samego transportu na miejsce docelowe. Kolejnym rodzajem montażu szamba betonowego jest użycie kręgów. Są one stosunkowo tanie, a ich dostępność jest ogromna. Dzięki podzieleniu na kręgi są dużo prostsze w transporcie niż gotowe szamba. Nie są one jednak tak często wybierane, a wszystko ze względu na kłopoty związanie z zachowaniem szczelności. Samo szambo betonowe możemy także wykonać na miejscu budowy, na podstawie sporządzonego projektu.

Warto zdać sobie sprawę również z tego, że prace związane z budową szamba nie kończą się jedynie na umiejscowieniu zbiornika. Aby prawidłowo funkcjonowało, konieczne jest doprowadzenie do niego ścieków za pomocą rur kanalizacyjnych. Zwykle sam koszt zbiornika nie jest bardzo wysoki, w przypadku czteroosobowej rodziny jest to około 3 tysięcy zł.