You are currently viewing Kojąca maść na atopowe zapalenie skóry

Kojąca maść na atopowe zapalenie skóry

AZS cechuje się bardzo silnym swędzeniem naszej skóry, a także jej podrażnieniem oraz wysuszeniem. Przy atopowym zapaleniu skóry nasza skóra zaczyna być czerwona, na rękach i nogach pojawiają się krostki, a buzia nienaturalnie się błyszczy. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby wyraźnie zminimalizować skutki AZS i są to sposoby łatwo dostępne dla każdego z nas. 

Maści dla osób z AZS 

maść na atopowe zapalenie skóryJednym z pierwszych objawów atopowego zapalenia skóry jest swędzenie. Jest ono na tyle mocne, że nie pozwala nam się skupić na spokojnym wykonywaniu codziennych czynności, a często też wybudza nas ze snu. Następnie do objawów dochodzi mocno zaczerwieniona skóra, a także krosty i podrażnienia. Najczęściej te zmiany występują na łokciach, ale w późniejszym stopniu mogą również objąć skórę głowy, stopy, dłonie, czy twarz. W walce z atopowym zapaleniem skóry na pewno pomagaj rzucanie palenia, zrezygnowanie z obcisłych ubrań, które w dodatku nie są stworzone z naturalnych materiałów, a także po prostu zdrowy tryb życia. Najważniejsze jednak jest to, abyśmy wdrożyli w nasze życie leczenie. Ogromną ulgę oraz ukojenie da nam na pewno dobrej jakości maść na atopowe zapalenie skóry którą bez problemu znajdziemy w internetowych sklepach bądź w aptekach. Takie maści łagodzą objawy AZS i działają przeciwzapalnie, a także przeciwbakteryjnie. Ponadto regulują pracę naszych gruczołów łojowych, zmiękczają naskórek i wykazują działanie antyseptyczne. 

Warto pamiętać o tym, że atopowe zapalenie skóry w żaden sposób nie jest zaraźliwe, nawet przy bardzo bliskim kontakcie z drugą osobą dlatego jeśli nasze dzieci na to zachorują, bądź też partner nie musimy się martwić o to, że choroba przeniesie się na resztę rodziny. Dobrze leczone atopowe zapalenie skóry potrafi znacząco poprawić komfort życia osoby, która się z tym zmaga.