You are currently viewing Konstrukcja zadaszenia tarasowego

Konstrukcja zadaszenia tarasowego

Posiadanie tarasu nie jest już niczym nadzwyczajnym, ponieważ staje się on stałym elementem każdego domu jednorodzinnego. Może się znajdować na piętrze lub na parterze, zaraz przy budynku, ale istnieje też możliwość jego budowy na dachu.

Kto wykonuje zadaszenia tarasowe?

kompleksowa budowa zadaszenia na tarasyTaras sam w sobie jest świetnym rozwiązaniem w domku jednorodzinnym, bo można na nim zażywać kąpieli słonecznych, urządzać przyjęcia dla rodziny i znajomych czy  robić grilla. Jednak jego wykorzystanie może być mocno ograniczone jeżeli nie będzie zadaszone, bo wystarczy deszcz lub silny wiatr, aby przebywanie na tarasie było niemożliwe. Kompleksowa budowa zadaszenia na tarasy jest realizowana przez producentów, którzy posiadają wykwalifikowanych fachowców, którzy są w stanie wykonać zlecenie w ciągu kilku dni. Ostateczny termin realizacji projektu zależy od indywidualnych czynników, ponieważ każdy taras jest inny i wymaga indywidualnego podejścia architektonicznego. Najczęściej stosowane są pergole jako forma zadaszenia tarasu, ponieważ są praktyczne i uniwersalne. Ich konstrukcja jest stała, a sam dach można w dowolnej chwili złożyć lub rozłożyć. Podstawą konstrukcji są najczęściej mocne profile ekstrudowanego aluminium, które jest odporne na uszkodzenia i wilgoć. Choć wyglądają na dość masywne, to w rzeczywistości są lekkie, ale trwałe. Dach pergoli jest przeważnie wykonany z mocnej i wielowarstwowej tkaniny technicznej, która jest odporna na promienie słoneczne lub specjalnych obrotowych paneli aluminiowych.

Poza aluminiowymi zadaszeniami nad tarasami, możemy zlecić wykonanie drewnianych pergoli, które również będą się świetnie prezentować i mogą być nieco tańsze. Na pewno jest to bardzo przydatne rozwiązanie dla wielu posiadaczy tarasów o dowolnej wielkości.