You are currently viewing Koszenie trawy na osiedlach mieszkaniowych

Koszenie trawy na osiedlach mieszkaniowych

Koszenie traw Rzeszów – usługa skierowana do osiedli domków mieszkalnych i nie tylko, ale czy ejst popularna?

Osiedla mieszkaniowe składają się nie tylko z samych domów mieszkalnych. Są też tam inne budynki, w których mieszczą się szkoły, przedszkola, żłobki, przychodnie lekarskie i oczywiście sklepy czy też różne punkty usług, na przykład bary, restauracje, kawiarnie, zakłady kosmetyczne. Pomiędzy tymi budynkami położone są zaś uliczki, chodniki, parkingi, są także trawniki, skwery, place zabaw, wybiegi dla psów.

koszenie trawyAby miejsca te wyglądały ładnie i schludnie, trzeba je otoczyć należytą opieką, odśnieżać zimą, oczyszczać z zeschłych liści jesienią, a także sprzątać je i wywozić z nich śmieci. Niezmiernie ważne okazuje się też regularne koszenie traw. Z reguły trawę na osiedlach mieszkaniowych kosi się raz na tydzień, ewentualnie raz na kilka tygodni. Czasami jednym osiedlem zajmuje się jeden pracownik, codziennie kosząc inny jego fragment. Czasami zaś raz n jakiś czas jest wynajmowana cała ekipa kosiarzy, którzy w ciągu kilku godzin doprowadzają całe osiedle do porządku.
Mieszkańcy wola jednak, kiedy jeden pracownik codziennie kosi mały kawałek trawy, gdyż robi to znacznie mniej hałasu, aniżeli cała ekipa kosiarzy uruchamiających maszyny, które niestety są dosyć głośne. Pracownicy, którzy zajmują się koszeniem trawy, aby nie uszkodzili słuchu ani nie nabawiali się migreny, pracując wśród warkotu silnika kosiarki, często noszą na uszach słuchawki tłumiące dźwięki. Zdarza się też, że zakładają słuchawki z muzyką. Dzięki temu praca upływa im znacznie szybciej oraz przyjemniej. Koszenie trawy to praca dla osób o spokojnym temperamencie, które lubią spacerować oraz przebywać na świeżym powietrzu.

Aby wykonywać z przyjemnością podobne zadanie, trzeba tolerować monotonię tej pracy oraz czerpać przyjemność czy to z wielogodzinnego słuchania muzyki w jej trakcie, czy to z obserwacji okolicy, mieszkańców osiedla, ich dzieci, psów, ptaków. Za koszenie trawy z reguły nie dostaje się dużych pieniędzy, jednak trudno się temu dziwić, skoro jest to praca nie wymagająca żadnych kwalifikacji,a przy tym bardzo prosta.