You are currently viewing Kosztorys budowy własnej myjni

Kosztorys budowy własnej myjni

Dość długo myślałam na temat stworzenia własnego biznesu. Długo myślałam co to mogło by być. Rozpatrywałam wiele wariantów i w końcu postanowiłam otworzyć własną myjnię samochodową. Teraz prawie każdy ma samochód, więc co jakiś czas musi go umyć. Oczywiście może to zrobić na swoim podwórku, ale nie każdy chce potem po tym sprzątać i nie każdy ma miejsce do tego.

Biznesplan stworzenia myjni

koszt budowy myjniCoraz chętniej ludzie posiadający samochody wybierają się do myjni. Niektórzy bardzo dbają o wygląd swojego samochodu, więc bardzo często czyszczą swój pojazd. Trzeba zaznaczyć, że nie każdy ma miejsce do tego aby umyć swój samochód. Poza tym trzeba kupić odpowiednie środki do czyszczenia karoserii, tak by jej nie uszkodzić. Wystarczy użyć zbyt szorstkiej gąbki, by uszkodzić lakier. Ale w myjniach ogólnodostępnych nie będzie takiego problemu, dlatego ludzie chętnie do nich jadą, by tam umyć swój samochód. Dlatego też postanowiłam zainwestować swoje oszczędności w budowę takiej myjni. Ale najpierw musiałam dokładnie rozważyć wszystko. Przede wszystkim koszt budowy myjni jest istotna kwestią podczas budowy. Może się wydawać, że to nie dużo kosztuje, ale trzeba wliczać w to wszelkie koszty montażu, budowy, potem funkcjonowania. Aby poznać rzeczywisty koszt, postanowiłam zrobić biznesplan, w którym wszystko przedstawię krok po kroku. Na pewno muszę podliczyć wszystkie koszty związane z pozwoleniem na założenie działalności, kupnem gruntu czy opłatami notarialnymi. Aby jednak sobie trochę ułatwić i ulżyć w wydatkach, skorzystałam z dotacji z urzędu miasta. Można tam uzyskać pieniądze z unii i ja skorzystałam z tego. To zawsze jakiś dodatkowy zastrzyk gotówki na prowadzenie działalności. Budowa myjni rozpocznie się latem i myślę, że jak dobrze pójdzie to w przeciągu miesiąca powinna działać.

Chcę bardzo otworzyć myjnię samochodową. Ale by to zrobić trzeba mieć środki finansowe. Aby sprawdzić czy mi starczy, to musiałam zliczyć wszystkie koszty, jakie bym poniosła na zbudowanie takiej myjni. Dla pewności skorzystałam z pomocy urzędu miasta w postaci dotacji. Udzielają takiej dla początkujących przedsiębiorców. Wtedy koszty budowy mojej myjni będą do zniesienia.