Koszty związane z domkiem w porównaniu z apartamentem

Zakup domku letniskowego to dla wielu spełnienie marzeń o relaksujących wyjazdach na łono natury połączonych z noclegiem i porankami przy aromatycznej kawie i akompaniamencie ptasiego śpiewu. Nieraz przez dłuższy czas zbieramy fundusze na realizację tego marzenia, chcemy na przykład mieć możliwość nocowania we własnym domku gdzieś w okolicach Zakopanego. Jednak należy pamiętać, że sam domek letniskowy to tylko część kwoty. Pomimo tego, że to nie apartament, to czekają nas jednak też inne, dodatkowe koszty. Niektóre z nich są obowiązkowe, a inne nie.

Montaż i dostawa domku to nie wszystko

apartamentZwykle w ofercie sprzedawcy oferują same surowe domki letniskowe. Do ich ceny trzeba doliczyć przede wszystkim transport. W przypadku montażu trzeba będzie za niego zapłacić, jeżeli sami nie nie chcemy podejmować się tego zadania. Jeżeli wybierzemy opcję razem z montażem, fachowcy w kilka godzin przygotują nam nasz domek. Nie jest to opcja droga, więc raczej warto się na nią zdecydować. Profesjonaliści na pewno lepiej sobie z tym poradzą i odpadnie nam kłopot, w postaci szukania pomocy do montowania naszej chatki letniskowej. W podstawowej ofercie czasami nie ma również tarasu, który widnieje na modelowych ilustracjach. Jego zakup to dodatkowe ponad 1000 złotych. Co więcej, dach jest zwykle pokryty tylko deską, a za dachówkę trzeba dopłacić. Dokładnie także doczytajmy, czego możemy się spodziewać w środku. Zwykle podstawowa, najtańsza wersja obejmuje pusty domek, który może nas przerazić, jeśli do tej pory wybieraliśmy Zakopane i zlokalizowane tam apartamenty. Dokładnie analizujmy także ofertę pod kątem tego, czy kupujemy domki na lato czy domy drewniane całoroczne. W tym drugim przypadku dopłaca się za ocieplenie, ale zyskujemy stosunkowo tani domek, któremu zima nie jest straszna.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do oferty, najlepiej jest zadzwonić lub napisać do przedstawiciela firmy i o wszystko dokładnie zapytać. Trzeba to zrobić zanim złożymy zamówienie i wpłacimy pieniądze. Kiedy towar do nas przyjedzie, także należy sprawdzić przy przedstawicielu jego stan i jakość. Jeżeli tego nie zrobimy, reklamacja będzie trudniejsza i może nawet nie zostać uwzględniona. Tak więc oprócz pieniędzy na sam domek, trzeba mieć także odłożone przynajmniej kilka tysięcy na dodatkowe koszta.