You are currently viewing Krata zabezpieczająca do sklepu

Krata zabezpieczająca do sklepu

Opuszczane kraty są wszechobecnym zabezpieczeniem na terenie dużych galerii handlowych, w których sklepach nie ma możliwości zamontowania drzwi wejściowych. Są w zupełności wystarczające by całkowicie uniemożliwić dostęp do wnętrza sklepu osobom niepowołanym, ale również mają na tyle niską cenę iż ich zakup jest nieszczególnie dużym wydatkiem dla większości firm.

Rolowana krata do obiektu handlowego

nowoczesne kraty rolowaneNajtańsze kraty, jakie ciągle są w użyciu na wielu obiektach handlowych, składają się z prostego mechanizmu wyciągowego oraz samej kraty, składającej się z metalowych segmentów. Spełniają one wszystkie normy bezpieczeństwa na wielu obiektach, więc są rozpowszechnione mimo obecności wielu nowszych i wygodniejszych modeli. Nowoczesne kraty rolowane, przede wszystkim znajdujące zastosowanie w równie nowoczesnych centrach handlowych i biurowcach służą nie tylko jako ograniczenie dostępu po godzinach pracy, ale również w sytuacji alarmowej. Są one bowiem na stałe podłączone do systemu alarmowego, funkcjonującego na obiekcie, i mogą być opuszczone w dowolnej sytuacji zagrożenia. Nowe warianty krat mogą być również sterowane zdalnie, za pomocą pilota, jak również zablokowane w jednej pozycji. Kraty mają możliwość połączenia z fotokomórkami, więc zdarza się iż ustawiane bywają w trybie automatycznym, podnosząc się w momencie wykrycia ruchu w zasięgu czujnika.

Nowe modele krat są bez wyjątku wyposażane w segmenty odlewane z lekkiego stopu aluminiowego, który w znacznie mniejszym stopniu obciąża mechanizm wyciągowy, a tym samym wydłuża żywotność silnika, wymagającego w starych wariantach dość częstych przeglądów i okresowych napraw. Lekkie kraty są jednak równie wytrzymałe co stare modele stalowe i równie skutecznie powstrzymują próby wejścia na teren sklepu.