Kudowa Zdrój górskie miasto

Kudowa Zdrój jest to przepiękne miasto położone na południowym-zachodzie naszego kraju. Są tutaj pensjonaty, w których można wynająć pokoje i apartamenty. Dokładniej Kudowa Zdrój leży w województwie Dolnośląskim w powiecie Kłodzkim. Aby dojechać do Kudowy Zdrój trzeba pokonać kilkanaście kilometrów serpentyn drogowych, które nieraz są położone na skraju górskim.

Kudowa Zdrój

kudowa zdrójJeśli wybieramy się z Gdańska do Kudowy Zdrój ponieważ zostaliśmy tam umiejscowieni przez lekarza wtedy będziemy musieli pokonać samochodem około pięćset osiemdziesiąt kilometrów to jest około osiem godzin jazdy. Natomiast gdy będziemy jechać ze stolicy wtedy pokonamy czterysta siedemdziesiąt kilometrów czyli około pięć i pół godziny. A gdy będziemy jechać z Suwałk wtedy pokonamy około siedemset czterdzieści kilometrów czyli w samochodzie spędzimy około dziewięciu godzin.
Kudowa Zdrój jest bardzo malowniczym miasteczkiem, które leży nieopodal Gór Stołowych, dlatego będąc tam warto jest je odwiedzić, ze względu na ich przepiękną strukturę skalną, którą wyrzeźbiła sama natura. Jest ono malowniczo położone. Przez Kudowę Zdrój przepływają liczne rzeczki, co jeszcze bardziej ją uatrakcyjnia. Kudowa Zdrój jest bardzo cenionym miastem wśród kuracjuszy. Znajduje się w niej wiele miejsc do odwiedzenia jak również można skosztować w karczmach regionalnych potraw. W miasteczku można skorzystać z bardzo wielu pensjonatów oraz pokoi gościnnych i apartamentów. To miasteczko ze względu na swoje położenie przygotowane jest na bardzo dużo turystów. Jego topografia sprawia, że coraz częściej z jego atrakcji korzysta bardzo wielu klientów, nie wiedząc gdzie jechać na urlop. Dzięki temu, że Kudowa Zdrój jest położona tak blisko państwa jakim są Czechy nie musimy zbytnio wyjeżdżać aby zwiedzić jego okolicę.

Długi spacer po Kudowie może sprawić, że niepostrzeżenie wejdziemy na granicę państwa polsko-czeskiego. Kudowa zdrój jest również znana z bardzo dobrych uzdrowisk. To tutaj ludzie często korzystają z sanatorium zdrowotnych, które oferuje to miasteczko. Kudowa Zdrój utrzymuje się właśnie z turystów i kuracjuszy.