Malowanie różnych powierzchni

Często zachodzi potrzeba pomalowania dość nietypowej powierzchni lub użycia środków malarskich o szczególnych właściwościach. Jest to dość problematyczne ze względu na fakt, iż nie zawsze mamy pod ręką odpowiednie materiały malarskie. Jeśli jednak zachodzi taka potrzeba, to koniecznie trzeba przyłożyć się do szukania specjalistycznych farb.

Farby specjalnego przeznaczenia

inspekcja techniczna powłok malarskichPowłoki lakiernicze specjalnego przeznaczenia to temat rzeka. Wywodzi się głównie od zabezpieczenia konstrukcji stalowych, przy których zachodziła potrzeba odpowiedniego ich zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi. Najczęściej wykonuje się malowanie ognioochronne konstrukcji stalowych i samej stali, natomiast rzadziej wykonuje się malowanie antykorozyjne stali. Nad poprawnością nałożenia wszystkich powyższych powłok czuwa inspekcja techniczna powłok malarskich. Warto również wspomnieć, że nałożenie tych powłok jest bardzo skomplikowanym procesem, chociażby ze względu na fakt, że takie farby mają dość gęstą konsystencję i bardzo ciężko jest je dobrze rozprowadzić na malowanej powierzchni. Należy do tego celu posiadać specjalne narzędzia, które nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Istotne jest również zabezpieczenie skóry dłoni, gdyż farby ognioochronne są bardzo ciężko zmywalne i mogą powodować reakcje alergiczne. Podstawą jest w takim przypadku ochrona całego ciała.

Niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie konstrukcji stalowych, które mają zostać wystawione na długotrwałe działanie warunków atmosferycznych. Niestety środowisko bardzo szkodzi surowej stali i brak jej zabezpieczenia spowoduje kompletne zniszczenie konstrukcji stalowej. Ważnym aspektem jest fakt, że pomalowana konstrukcja stalowa wygląda o wiele lepiej, aniżeli ta w stanie surowym.

Informacje pochodzą z www.blueflamesteel.com