Metalowe siatki w lasach

W ostatnim czasie leśne siatki, które mają już swoje lata zostały bardzo mocno zniszczone przez leśną zwierzynę i zaczęły one swobodnie przedostawać się na lokalną drogę co spowodowało dużą liczbę wypadków w miejscu gdzie owe siatki zostały przerwane. Poprzez te incydenty został podjęty projekt wymiany wszystkich dotychczasowych siatek na nowe metalowe.

Nowe metalowe siatki

metalowe siatki leśneSiatka ma ochronić zwierzęta, które występują na ternie całego kompleksu leśnego przed potraceniem co oczywiście zwiększy również bezpieczeństwo samych kierowców. W okresie godowym jaki następuje zwierzęta bardzo mocno zaczynają atakować siatki w lasach, chcąc przedostać się w określone miejsce i zwykłe siatki nie wytrzymują. Dlatego należało złożyć zamówienie na metalowe siatki leśne, aby zabezpieczyć ludzi i zwierzęta przed wzajemna ingerencją z której zawsze rodzi się jakiś nieprzyjemny incydent. Metalowa siatka jest bardzo mocna także jeżeli nawet zwierzę tak masywne dzik chciałby przedostać się przez nią to nie uda mu się zw względu na nowoczesna technologię wykorzystywana własnie przy produkcji tego typu siatek i sam materiał jest wzmocniony. Projekt był w planach od dawna jednak mało kto się nim interesował, gdyż dotychczasowe siatki w miarę spełniały swoje zadanie, aż jeden z polityków przejeżdżając w tamtych okolicach zderzył się z dzikiem i na interwencje w tej sprawie nie należało długo czekać i tak oto powstał ten projekt.

Mamy nadzieje, że nowe siatki zapewnią większe bezpieczeństwo i zwierzętom jak i kierowcom, którzy nie będą się już obawiać, ze w nocy nagle cos im wyskoczy na drogę.  Jest to dobra inwestycja, która w przyszłości przełoży się na poprawę komfortu jazdy kierowców i ochronę zagrożonych i rzadkich gatunków zwierząt na terenie naszego lasu.