You are currently viewing Mobilne domy jako alternatywa domków letniskowych

Mobilne domy jako alternatywa domków letniskowych

W Polsce coraz częściej możemy spotkać się z domami mobilnymi, które są również znane pod nazwą domków holenderskich. Coraz więcej osób wybiera je jako alternatywa dla domków murowanych. Mają wiele zalet, które sprawiają, że idealnie sprawdzają się w trakcie wakacji, ale również jako domki całoroczne.

Czym jest dom mobilny?

producent domów mobilnychBardzo wiele osób myli je z przyczepami kempingowymi, ponieważ ich charakterystyczną cechą jest to, że posiadają koła. Dzięki nim można je dowolnie przestawić i przewozić, jednak nie są one pojazdami i nie możemy poruszać się nimi po jezdniach w taki sam sposób jak to robią inne pojazdy. Przez to nie musimy ich także rejestrować. Producent domów mobilnych oferuje zawsze dużą możliwość wyboru z gwarancją wysokiej jakości. Dzięki temu mamy pewność, że posłużą nam one przez wiele lat w swoim niezmiennym stanie. Ich konstrukcja opiera się na stalowej ramie, do której również doczepione są koła. Zazwyczaj wyposażone są we wszystkie potrzebne do życia urządzenia oraz instalacje. Dzięki temu możemy bez obaw podłączyć do nich najpotrzebniejsze media takie jak prąd czy woda. Domki takie są ocieplone zazwyczaj warstwą wełny mineralnej, a ich szkielet zbudowany jest z drewnianych elementów. Blacha, która pokrywa zewnętrzną część domu jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, a stalowe element zabezpieczone są powłoką, która chroni je od korozji i rdzy. To sprawia, że idealnie nadają się jako domki całoroczne.

Bardzo wiele osób prywatnych, ale również takich, które prowadzą biznes polegający na wynajmowaniu domków na określony okres czasu na własnej posesji, decyduje się na takie rozwiązanie jakim są domki mobilne. Dużą zaletą jest to, że są one całoroczne oraz, że w każdym momencie można je przestawić. Producenci dają nam wybór pomiędzy dwoma wersjami. Możemy je zakupić bez wyposażenia lub z niezbędnymi urządzeniami.