Modele kurtek skórzanych

  • Post author:
  • Post category:Moda

Jednym z najmodniejszych modeli kurtek są te wykonane ze skóry. To wszystko dzięki ich uniwersalności, ponieważ doskonale chronią nas przed deszczem, wiatrem, a także zimnem i przy okazji fenomenalnie się na nas prezentują. Dlatego tak wiele osób uwielbia skórzane kurtki bez względu na płeć czy wiek. Warto poznać również historię powstania tego typu okrycia.

Interesująca historia powstania kurtek skórzanych

kurtki skórzane damskieKażdy z nas w mniejszym lub większym stopniu uwielbia kurtki wykonane ze skóry, dlatego warto zapoznać się z ich ciekawą historią, przez co możemy w obecnych czasach nosić kurtki skórzane damskie bądź męskie. W 1928 roku Irving Schoot opracował projekt kurtki przeciwdeszczowej w pełni wykonanej ze skóry. Nazwał je „Perfecto” ode marki swoich ulubionych cygar, jednak niestety nawet po pięćdziesięciu latach od ich stworzenia nikt nie zaakceptował tej nazwy. Warto też wspomnieć, że kurtka ta nie została odzieniem przeciwdeszczowym, a symbolem buntowników, gangów i subkultur. Naszywali oni na nie naszywki, które odróżniały ich od siebie. Dopiero w drugiej połowie XX wieku zaczęto nosić je nie tylko w związku z byciem buntownikiem, a dlatego, iż był to bardzo praktyczny zakup. Dodatkowo przyjęły one nazwę ramoneski od jednego z zespołów muzycznych zdobywających największą sławę w tamtych latach. Od tamtego czasu kurtki ze skóry są ciągłym hitem, po który wracają starsi i młodsi klienci.

Gdybyśmy kiedykolwiek zastanawiali się nad powstaniem kurtek skórzanych to ich historia sięga początku XX wieku. Nie jest to w prawdzie bardzo obszerny temat, jednak bardzo istotny na rynku modowym, gdyż zapoczątkował on bardziej buntowniczy i charakterystyczny wygląd. Dodatkowo kurtka ze skóry jest bardzo praktycznym wyborem do wszystkiego.