You are currently viewing Modne podłogi drewniane

Modne podłogi drewniane

Drewniane podłogi nadają wnętrzom elegancki wygląd. Pomieszczenia, w których drewno jest jednym z głównych materiałów wykończeniowych, mają ciepły i przytulny charakter. W zależności od tego, jaki rodzaj drewna wybierzemy, a także od sposobu ułożenia i wykończenia, podłoga będzie miała nowoczesny lub klasyczny wygląd. A więc co warto wiedzieć o panelach z litego drewna? O jakich problemach związanych z konserwacją należy pamiętać?

Podłogi z drewna – co jest najważniejsze?

podłogi BiałystokW jakich pomieszczeniach można użyć drewna do wykańczania podłóg? Panele wykonane z litego drewna charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi. Dlatego często znajdują zastosowanie w salonach, a także innych „suchych” pomieszczeniach, np. jadalnie i sypialnie. Jednak drewno z niektórych egzotycznych drzew można wykorzystać również do aranżacji łazienek i kuchni, gdzie zwykle występuje wyższy poziom wilgoci. W takim przypadku ważne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony drewna przed niekorzystnymi warunkami. Jeśli interesują nas różne rodzaje paneli z litego drewna, warto odwiedzić różne sklepy. Wybierając podłogi Białystok ma wiele do zaoferowania. Ale jak dbać o podłogi drewniane? Aby podłoga drewniana wyglądała pięknie przez długi czas, należy ją odpowiednio pielęgnować. Do codziennego czyszczenia warto użyć odkurzacza z odpowiednią końcówką lub szczotką. Do czyszczenia podłóg drewnianych należy stosować specjalne środki zalecane przez producenta płyty.

Trzeba też pamiętać, żeby nie moczyć desek – mop powinien być lekko wilgotny. Nadmierna wilgoć może spowodować uszkodzenie i wypaczenie. Ważne jest również przeprowadzanie okresowej konserwacji podłóg drewnianych. W zależności od tego, czy jest lakierowany czy olejowany, konserwację wykonujemy co kilka lat.