You are currently viewing Moja praca jako opiekunka dla seniorów

Moja praca jako opiekunka dla seniorów

Po liceum mieliśmy do wyboru różne zawody, szkolenia, studia. Wiele koleżanek zastanawiało się nad szkołami kosmetycznymi, fryzjerskimi, czy ekonomicznymi. Ja wybierałam pomiędzy florystyką, ponieważ zawsze uwielbiałam kwiaty i tworzenie bukietów, a opieką nad osobami starszymi.

Długoterminowe opiekowanie się seniorami

długoterminowa opieka nad osobami starszymi kujawsko pomorskieW końcu zaczęłam się kształcić w kierunku opieki nad seniorami. Stwierdziłam, że bardziej będzie satysfakcjonowała mnie taka praca, w której będę mogła pomagać innym i spędzać z nimi czas. Dlatego gdy skończyłam już szkołę, to długoterminowa opieka nad osobami starszymi kujawsko pomorskie stała się moim celem. Wiadomo, że osoby starsze ciężej przyzwyczajają się do nowych osób. Wolą mieć stałe i zaufane osoby. Dlatego uważałam, że lepiej szukać pracy na dłużej, czyli opieka bez ograniczeń czasowych, a nie tylko na przykład dwutygodniowa, kiedy rodzina gdzieś wyjeżdża. Postanowiłam więc poszukać ofert pracy w domach seniora, ponieważ często rodziny babć i dziadków ogłaszają się tam, że poszukują opiekunki. Znalazłam kilka ofert i wykonałam parę połączeń. Jeszcze tego samego dnia umówiłam się na rozmowę z rodziną pewnej seniorki,która zamieszkiwała w mojej miejscowości. Miałam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze, bo fajnie byłoby mieć pracę niedaleko od domu, byłabym zawsze na miejscu. Na szczęście seniorka mnie zaakceptowała, od razu znalazłyśmy wspólne tematy, bo też uwielbiała kwiaty. I tak dostałam pracę.

Moje obowiązki to między innymi pomaganie przy codziennych czynnościach, gotowanie obiadów i przynoszenie zakupów. Jednak seniorka najbardziej cieszy się, gdy po prostu ma z kim porozmawiać, bo zawsze było jej smutno siedzieć w pustym domu. Jest wyraźniej radosna, gdy w domu ma towarzystwo i kogoś do porozmawiania.