You are currently viewing Najlepsze maszyny do sublimacji

Najlepsze maszyny do sublimacji

Metoda sublimacji jest prostą, jednak skuteczną metodą drukowania cyfrowego, która pozwala na przenoszenie wysokiej jakości obrazów oraz grafik na powierzchnie polimerowe. Technika ta nadaje się do drukowania na materiałach promocyjnych, jak na przykład kubeczki, jak i na tkaninach z wysoką zawartością włókien poliestrowych.

Decydujemy się na maszynę do sublimacji

maszyna do druku sublimacyjnegoDo wydruków sublimacyjnych możliwe jest wykorzystywanie wybranych drukarek atramentowych. Muszą być one jednak przystosowane do tej metody drukowania, poprzez wykorzystywanie w procesie drukowania wysokiej temperatury. Dostępne są na rynku modele umożliwiające drukowanie od formatu A4 po znacznie większe, umożliwiające zadrukowanie całych ubrań. Istotnym zakupem będzie maszyna do druku sublimacyjnego. W zestawach z drukarkami do wydruków sublimacyjnych powinniśmy także otrzymać oprogramowanie umożliwiające korygowanie barw, które pomaga jak najwierniej dopasowywać obraz na ekranie do wydruku na tkaninie. Oprogramowanie dodatkowo w sposób automatyczny powoduje odwrócenie obrazu, ponieważ wzór jest lustrzanym odbiciem takiego obrazu, jaki będziemy chcieli uzyskać. Do stosowania tej techniki konieczne jest wykorzystywanie specjalnych tuszy, papieru do sublimacji, jak również termoprasy. Są to sprzęty dostępne w różnych wielkościach, dodatkowo muszą mieć funkcję utrzymującą stałą temperaturę w granicach od 180 do 200 stopni Celsjusza. Tak samo, jak w przypadku innych metod drukowania, tak i w tym konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości obrazów. Żadna, nawet najlepsza drukarka sublimacyjna nie będzie drukowała obrazów najwyższej jakości, jeżeli będzie słabsza jakość obrazu wyjściowego.

Reasumując, aby uzyskiwać jak najbardziej skuteczne efekty drukowania sublimacyjnego, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego sprzętu, jak i prawidłowe przygotowanie do drukowania. Warto mieć świadomość, że optymalny efekt uzyskamy na materiałach z poliestru.