You are currently viewing Najważniejsze części opryskiwacza

Najważniejsze części opryskiwacza

 

W każdym gospodarstwie znajduje się wiele maszyn, dzięki którym uprawienie ziemi i dbanie o plony jest bardzo łatwe. Zazwyczaj są one łatwo dostępne w wielu sklepach branżowych. Z pewnością jedną z najważniejszych i często używanych jest opryskiwacz. Dzięki niemu można ochronić przede wszystkim zboża i warzywa przed niebezpiecznymi chorobami, przez które często nie rozwijają się i nie rosną.

Z czego składa się opryskiwacz?

części do opryskiwaczyKupno opryskiwacza nie jest trudne. Przede wszystkim należy skupić się na tym, jak często będzie się go używać. Uzależnione jest to głównie od ilości upraw, którymi się zajmuje. Jeśli jest się w stanie to określić, z pewnością znajdzie się odpowiedni model. Oczywiście najważniejszym elementem opryskiwacza jest jego zbiornik. Zazwyczaj mieści się w nim kilka lub kilkanaście litrów. W ten sposób można używać go do opryskania całego pola za jednym razem. Pomaga w tym przede wszystkim pompa, która musi być dobrana do jego wielkości. Obecnie na rynku wyróżnia się pompy przeponowe, przeponowo-tłokowe, a także tłokowe. Wśród solidnych części do opryskiwaczy wyróżnia się także mieszadło. Element ten dba o to, by środek, który mieszany jest z wodą, nie osiadał na dnie. W ten sposób ma się pewność, że całe pole zostało opryskane równo, a rośliną została dostarczona taka sama ilość substancji. Równie ważną częścią opryskiwaczy są dysze, które dostępne są w kilku rodzajach. Wyróżnia się rozpylacze wirowe, szczelinowe, dwustrumieniowe czy krańcowe. Przy ich zakupie należy zwrócić uwagę, jak dokładnie mogą opryskać rośliny, a także kierować się ich właściwościami i sprawdzić materiały, z których zostały wykonane.

Opryskiwacz składa się z wielu części, które muszą zostać odpowiednio dobrane. Oczywiście ważne jest, by dopasować je do swoich wymagań. W ten sposób będzie się mieć pewność, że rośliny zostaną ochronione, a sam sprzęt będzie służył przez wiele lat.