Niezbędne akcesoria dla konia

 

Obowiązkiem każdego jeźdźca jest prawidłowa opieka nad koniem. To niezwykle piękne, silne oraz wytrzymałe zwierzęta, które wymagają specjalnej opieki i troski ze strony swojego opiekuna. Odpowiednio pielęgnowane zachowają zdrowie na długie lata.

Odpowiednia opieka, ochraniacze oraz żywność dla konia

ochraniacze dla koniaKoń wymaga ciągłej pielęgnacji, w skład której wchodzi zapewnienie mu właściwego miejsca schronienia, dużego padoku, na którym codziennie będzie miał sporą dawkę ruchu, pożywienia i dostępu do świeżej wody oraz regularnego czyszczenia. Wymagana jest opieka weterynarza, zarówno podczas nagłych wypadków, jak i profilaktyczne badania czy szczepienia. Należy też pamiętać, że to zwierzęta społeczne, więc dobrze jest zapewnić im towarzystwo innych koni. Warto również zainwestować w ochraniacze Veredus z kilku powodów. Ochraniacze na nogi warto zakupić, gdy na przykład nasz koń ma tendencję do ranienia swoich nóg – wtedy taka ochrona jest konieczna. Warto zakładać je też wtedy, gdy nie ma konkretnego powodu. Podczas skoków, biegania na wybiegu czy podczas ujeżdżania albo jazdy w nieznanym terenie nogi konia narażone są stale na wszelkiego rodzaju bolesne urazy stawów czy ścięgien. Warto zabezpieczyć się na wszelki wypadek dzięki ochraniaczom, żeby uniknąć przykrych konsekwencji i długiego leczenia. Skutecznie ochronią stawy pęcinowe podczas różnych ćwiczeń, a ochraniacze zakładane na przednie nogi ochronią podczas skoków. Nogi konia są najbardziej wykorzystywane podczas różnych zajęć i dlatego też są najbardziej narażone na urazy.

Jeżeli zależy nam na dobrej kondycji naszego konia, zadbajmy szczególnie o regularny ruch, który utrzyma go w formie i zdrowiu. Podczas jazdy i ćwiczeń z koniem zadbajmy oraz ochraniajmy szczególnie jego nogi.