You are currently viewing Nowoczesne lampy na owady

Nowoczesne lampy na owady

Nic tak nie irytuje w czasie lata jak obecność insektów w naszych mieszkaniach. Jeśli zostawimy zapalone światło w naszej sypialni i jednocześnie otworzymy okno to należy liczyć się z tym, że pojawić się w niej może mnóstwo owadów. W szczególności do światła lgnąć będą komary oraz ćmy. Obecnie można jednak zainwestować w ciekawe lampy, które pozwalają na zabijanie owadów, które znajdują się w naszym domu. 

Skuteczne lampy owadobójcze 

lampa na owadyInsekty bardzo często wlatują do naszych domów gdzie upatrują sobie miejsca do schronienia lub też znalezienia pożywienia. Większość z nas stara się walczyć z insektami w sposób tradycyjny, czyli przy użyciu packi. Jednak taką metodą nie będziemy w stanie poradzić sobie z zabijaniem wszystkich owadów. W związku z tym warto pomyśleć o zainwestowaniu w urządzenie, jakim jest nowoczesna lampa na owady. Takie lampy emitują promieniowanie ultrafioletowe, które bardzo mocno zwabia owady w stronę światła. W efekcie insekty znajdujące się w pomieszczeniach bardzo szybko przylatują do źródła światła. Jednak trzeba zauważyć, że samo promieniowanie nie zabija owadów. Natomiast zabija je energia elektryczna lub też są uwięzione dzięki lepowi, który znajduje się w pobliżu źródła promieniowania. Lampy UV są w stanie generować bardzo mocne promieniowanie, któremu nie oprą się praktycznie żadne owady. 

Ogólnie rzecz biorąc lampy służące do zabijania owadów to urządzenia, które zdecydowanie warto by było posiadać w swoim domu. Z takich urządzeń korzystają również lokale gastronomiczne oraz właściciele firm zajmujących się produkcją żywności. W sprzedaży obecnie można znaleźć lampy, które różnią się od siebie gabarytami oraz mocą. Te większe wersje przeznaczone są głównie do zastosowania w zakładach przemysłowych.