You are currently viewing Ocieplanie przy użyciu pianki PUR

Ocieplanie przy użyciu pianki PUR

Najczęściej bywa tak, że gdy mówi się na temat ocieplania to większość osób od razu myśli o styropianie. Nie ma w tym niczego dziwnego ponieważ przez dziesiątki lat styropian był najczęściej wybieranym materiałem używanym do ocieplania różnych budynków. Na dzień dzisiejszy dostrzec możemy, że jego popularność wciąż jest ogromna ale zaczęły pojawiać się w użyciu również inne ciekawe rozwiązania.

Natryskowa izolacja na poddasze

izolacje natryskoweOcieplanie styropianem jet efektywne ale nie da się ukryć, że wymaga nieco pracy. W przypadku ocieplania na zewnątrz konieczne bywa odpowiednie zamaskowanie styropianu przy użyciu specjalnej siatki oraz tynku. We wnętrzach pomieszczeń styropian jest najczęściej maskowany płytami gipsowymi czy też układa się go pod wylewką. Od jakiegoś czasu wiele osób zamiast na ocieplanie styropianem decyduje się na izolacje natryskowe. Wykonują je firmy posiadające odpowiednie agregaty, dzięki którym pianka poliuretanowa używana do ocieplania jest nakładana pod bardzo dużym ciśnieniem. Izolacje natryskowe charakteryzują się ogromną ilością zalet. Przede wszystkim pianka używana do ocieplania jest bardzo lekka dzięki czemu nie obciąża konstrukcji budynku. Drugą bardzo ważną zaletą jest to, że niektóre wersje wspomnianych pianek są w stanie przepuszczać parę wodną oraz inne gazy. Dzięki temu możemy izolacje natryskowe stosować również w domach drewnianych gdzie ważne jest to by konstrukcja mogła oddychać.

Na dzień dzisiejszy na stworzenie w swoich budynkach izolacji natryskowych zdecydowały się tysiące osób. Ten rodzaj ocieplania jest bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno w przypadku solidnych budynków murowanych jak również lekkich konstrukcji z drewna. Możemy przy użyciu pianki poliuretanowej ocieplać również domki szkieletowe.