You are currently viewing Odpoczynek w ogrodzie zimowym

Odpoczynek w ogrodzie zimowym

W naszym kraju panuje taki klimat, że praktycznie przez połowę roku jest zimno i dosyć ponuro. Na szczęście istnieją rozwiązania, która pozwalają na zatrzymanie lata, bez konieczności wyjazdu w ciepłe kraje. Takim rozwiązaniem jest na przykład ogród zimowy, który odpowiednio zaprojektowany może stać się atrakcyjnym miejscem relaksu.

Ogród zimowy pozwoli zatrzymać lato

drewniane ogrody zimoweKto posiada własny dom jednorodzinny wraz z ogrodem, ten na pewno z utęsknieniem oczekuje nadejścia wiosny i lata. Ogród w tym czasie ożywa i staje się centrum rozrywki i wypoczynku. Okazuje się jednak, że sezon jesienno- zimowy wcale nie musi być odpoczynkiem od zieleni. Wystarczy dobudować ogród zimowy. Bardzo popularne od kilku lat są drewniane ogrody zimowe, które sprawdzają się lepiej, niż te w stu procentach wykonane z plastiku. W takich ogrodach zimowych sadzi się rośliny całoroczne, aranżuje się miejsce do odpoczynku, niekiedy nawet zakłada się jacuzzi. Relaks w taki miejscu staje się wspaniałym przeżyciem. Możemy bowiem w cieple, pośród zielenie, relaksować się w dużej wannie, podczas gdy za oknem mróz i śnieg. Ogrody zimowe są bowiem w pełni przeszklone. To trochę utrudnia utrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury, dlatego trzeba dobrze przemyśleć kwestię ogrzewania w przypadku, kiedy w planach mamy wybudowanie własnego ogrodu zimowego. Nie bez znaczeni jest też jego wielkość. Kiedyś ogrody zimowe były naprawdę małe i mieścił się tam tylko stół z fotelami. Teraz coraz bardziej się je rozbudowuje.

Własny ogród zimowy, jako dobudówka do naszego domu, jest wspaniałym rozwiązaniem na długie, zimne jesienne i zimowe dni. Odpowiednio zaaranżowany, z dużą ilością zieleni może stać się idealnym miejscem do relaksu po całym dniu pracy. Takie ogrody zimowe pełnią też funkcję towarzyską- przyjmuje się w nich gości.