You are currently viewing Odpowiednie zgrzewanie taśm

Odpowiednie zgrzewanie taśm

Proces zgrzewania jest zaawansowany technologicznie. Przy zastosowaniu specjalistycznej procedury dochodzi do zgrzewania taśm wiązką laserową, która precyzyjnie sterowana jest przez profesjonalny komputer oraz dokładnie monitorowana.  

Sposoby zgrzewania taśm

zgrzewanie taśmWśród dostępnych ofert zgrzewania można znaleźć propozycje zgrzewania: pił taśmowych różnych producentów, o szerokich tartacznych – do 110 mm, stolarskich, taśm tnących oraz pił do metalu. Zgrzewanie taśm może odbywać się przy pomocy dwóch metod: połączenie elastyczne i stopniowe. Pierwsze z wymienionych jest to tak zwane połączenie zgrzewane Z i polega na zgrzewaniu materiału o równej grubości. Zazwyczaj stosowane jest przy wykorzystaniu jednej i drugiej przekładkowych taśm. Natomiast połączenie stopniowe jest rozszerzeniem elastycznego zgrzewania, gdyż również stosuje się dla równej grubości taśm lecz także wtedy gdy występują bardzo trudne warunki pracy. Przykładem ich wykorzystania jest sytuacja gdy występują zabrudzenia. Podczas technologii zgrzewania każdy z osoby obsługującej urządzenia przeznaczone do zgrzewania taśm powinien być odpowiednio przeszkolony. Zapewnia to bezpieczeństwo na miejscu pracy lecz również wpływa na efektowność działań, jakość wykonanej pracy oraz skraca czas całego procesu. Zgrzewanie taśm wykorzystywane są przez firmy usługowe, a także w branżach stolarskich.

Każde zgrzewanie może zostać wykonane na dokładny wymiar. Klient ma również możliwość wyboru rodzaju i rozmiaru piły taśmowej, grubości taśmy, Czasami fabryki zakupują wiele urządzeń służących do zgrzewania, aby móc zaoferować szeroki asortyment przy zachowaniu krótkiego czasu realizacji zamówienia. Przy obsłudze tych urządzeń ważny jest czynnik ludzki, który warunkuje wydajność pracy.