You are currently viewing Osuszanie murów iniekcją krystaliczną

Osuszanie murów iniekcją krystaliczną

 

Coraz częściej słyszy się o problemach związanych z wilgocią w domach. Problemy te wynikać mogą z różnych naszych zaniedbań lub też z powodu błędów konstrukcyjnych w budynku. Przykładem może być chociażby nieodpowiednio skuteczny system wentylacyjny. Jeśli już jednak dojdzie do zawilgocenia to warto wiedzieć na co zwracać uwagę by problem zażegnać. 

Efektywne osuszanie ścian

osuszanie budynków warszawaWilgoć w mieszkaniach pojawiać się może z najróżniejszych powodów. Bardzo często słyszy się o nieodpowiedniej wentylacji lub też o niezbyt skutecznym systemie grzewczym, który sprawia że mnóstwo wody pozostaje w powietrzu. Jeśli w powietrzu znajdują się cząsteczki wody to bardzo łatwo dojść może do ich skraplania na najchłodniejszych elementach znajdujących się w pomieszczeniu. Najczęściej bywa tak, że tymi elementami są właśnie ściany. Jeśli dojdzie do ich zawilgocenia to jedynym rozwiązaniem będzie znalezienie fachowców zajmujących się na co dzień osuszaniem ścian. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest efektywne osuszanie budynków Warszawa jest jednym z tych miast, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy, które takim osuszaniem się zajmują. Najczęściej stosowaną techniką związaną z osuszaniem jest metoda iniekcji krystalicznej. Polega ona na aplikowaniu do wnętrza ściany specjalnego środka higroskopijnego. Jest on w stanie skutecznie wiązać cząsteczki wody tworząc przy tych charakterystyczne kryształki.

Ogólnie rzecz biorąc osuszanie ścian metodą iniekcji jest obecnie uznawane za technikę zdecydowanie najskuteczniejszą. W przypadku poważniejszego zawilgocenia, które dotknęło głębi ścian konieczne może okazać się kilkukrotne powtarzanie zabiegów osuszania. Jednak i tak warto wybrać omawianą metodę ponieważ dzięki temu unikniemy skuwania tynków ze ścian.