You are currently viewing Pastwisko ogrodzone siatką

Pastwisko ogrodzone siatką

Hodowcy bydła muszą grodzić swoje łąki, ponieważ zabezpiecza to przed ucieczkami stada, a także wilkami. Najlepsze w tym przypadku są ogrodzenia z drutu, który jest cienki, lecz wystarczająco wytrzymały. Hodowcy szukają jednak ogrodzeń, które są ekonomiczne, jeśli chodzi o metr bieżący. Niejednokrotnie trzeba ogrodzić kilka kilometrów łąk, stąd ma to takie znaczenie. Najczęściej wybiera się siatkę leśną.

Ogrodzenie pastwisk dla bydła

ogrodzenia dla bydłaSiatka leśna ma wiele plusów. Jeżeli interesują nas ogrodzenia dla bydła, będzie to najlepsze rozwiązanie. Na jednej rolce mamy nawinięte około pięćdziesiąt metrów bieżących siatki z drutu o grubości dwóch milimetrów. Drut jest często ocynkowany, dzięki czemu nie rdzewieje. Siatka ma wysokość sto pięćdziesiąt lub sto osiemdziesiąt centymetrów. Kupno takiej szpuli to koszt od stu trzydziestu do stu sześćdziesięciu złotych. Mowa o cenach, jakie uzyskamy w marketach budowlanych. Ogrodzenia dla bydła z siatki leśnej są trwałe. Trzeba do tego wykorzystać słupki drewniane. Mają wystarczającą wytrzymałość i dodatkowo są tanie. Wykorzystuje się drewno iglaste. Można kupić odpad produkcyjny z tartaków, dlatego nie zapłacimy dużych pieniędzy. Jeżeli rezygnujemy z jakiegoś pastwiska, nie ma problemu żeby taką siatkę zwinąć i wykorzystać gdzie indziej. Jej stan jest dokładnie taki sam, jak podczas pierwszego rozwijania.

Wiadomo, że siatka leśna nie jest ogrodzeniem dekoracyjnym. Nie wykorzystuje się jej do budowy ogrodzeń posesji domów, lecz właśnie do terenów rolnych i – jak sama nazwa wskazuje – leśnych. W przypadku grodzenia pastwisk rozmiar oczek w siatce dużego znaczenia nie ma. Może to być oczko sto milimetrów na sto, a nawet większe. Bydło z pewnością się przez to nie przeciśnie, tak samo jak drapieżniki, które mu zagrażają.