You are currently viewing Płyty z poliwęglanu litego

Płyty z poliwęglanu litego

 

Elementy wykonane z poliwęglanu są jednymi z najczęściej stosowanych architekturze elementów elewacji, a także wystroju wnętrz. Z ich pomocą można budować zarówno w pionie, jak i poziomie, a swoje zastosowanie znajdują także poza przemysłem budowlanym. Najczęściej wykorzystywany rodzaj poliwęglanu to tak zwane płyty lite. Na pierwszy rzut oka przypominają one szkło i bardzo często wykorzystywane są w jego zastępstwie.

Płyty poliwęglanowe w budownictwie

poliwęglan lityBranża budowlana wymaga stosowania zróżnicowanych elementów, która pasować będą jak najlepiej do konkretnego projektu. Stąd też duża popularność materiału, jakim jest poliwęglan lity. Zobaczyć go można niemal wszędzie, zarówno na elewacjach budynków, jak i w niewielkich konstrukcjach zewnętrznych, a także tych, które stanowią element wystroju wnętrz. Na pierwszy rzut oka lite płyty poliwęglanowe nie różnią się niczym od szkła, mogą być też stosowane w ten sam sposób. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów o zróżnicowanych kształtach, jak również kolorach. Ich obróbka jest natomiast o wiele prostsza niż ta związana na przykład z cięciem szkła. Dlatego też o wiele chętniej sięga się po niego zwłaszcza w przypadku konstrukcji, które będą użytkowane przez wiele osób. Dlatego też płyty poliwęglanowe znajdują się najczęściej w wypełnieniu drzwi, używa się ich również jako zadaszeń lub w formie świetlików w dachu. Uniwersalność tego materiału sprawiła, że cieszy się niesłabnącą popularnością.

W budownictwie wykorzystuje się zróżnicowane elementy wykonane z materiałów o wysokiej trwałości. Dlatego też bardzo chętnie używa się płyt poliwęglanowych. Zobaczyć można je zarówno jako wykończenia fasad, a także elementy stolarki drzwiowej, jak i okiennej. Uniwersalność poliwęglanu sprawia, że równie dobrze prezentuje się on we wnętrzach budynków.