You are currently viewing Polecana herbata zielona matcha

Polecana herbata zielona matcha

Dla wielu osób codzienne picie herbaty jest czymś zupełnie oczywistym. Zazwyczaj traktujemy ją jako zwykły napój, który ma zaspokajać pragnienie. Faktem jest to, że mało kto zgłębia wiedzę na temat herbaty. Tak naprawdę znana jest ludzkości już od tysięcy lat i jest bardzo wiele jej odmian. Każda może mieć nieco inne działanie i dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej, aby wybrać tę, która jest dla nas najbardziej korzystna.

Właściwości zielonej herbaty matcha

herbata zielona matchaNiemalże każdego dnia możemy się dowiedzieć czegoś nowego o tym, co uważaliśmy za rzecz absolutnie oczywistą. Właśnie tak jest z herbatą. Często wcale nie doceniamy jej właściwości i zazwyczaj nie wiemy nawet o tym, że w ogóle jakieś ma. Bardzo popularna stała się ostatnio herbata zielona matcha. Naukowcy nie tak dawno temu odkryli, że jest bardzo bogata w antyoksydanty. To właśnie one są w stanie zapobiegać rozwojowi choroby nowotworowej i chorobom układu krążenia. Dowiedziono także, że doskonale wspomaga odchudzanie. Wiele swoich właściwości zyskuje za sprawą procesu produkcji. Krzewy co najmniej dwa tygodnie przed zbirami są osłaniane przed działaniem promieni słonecznych. Dzięki temu liście mają mniej intensywny kolor i wytwarzają aminokwasy. To dzięki nim herbata ma słodszy i bardziej aromatyczny smak. Samo określenie matcha oznacza, że jest to herbata w proszku. Jedna filiżanka ma więcej właściwości, niż dziesięć zwykłej zielonej herbaty. Dodaje energii dużo lepiej niż kawa i zapobiega nagłemu spadkowi sił.

Czasem rzeczy, które spożywamy każdego dnia mogą nas bardzo zaskoczyć, jeśli tylko dowiemy się o nich czegoś więcej. Zainteresowanie zieloną herbatą w formie proszku jest coraz większe, ponieważ udowodnione zostało, że ma bardzo wiele drogocennych właściwości. Można nią zastąpić poranną kawę, ponieważ doskonale pobudza organizm. Jeśli będziemy pić ją codziennie, możemy zapobiec wielu groźnym chorobom.