You are currently viewing Pompownia przeciwpożarowa zabezpieczeniem firm produkcyjnych

Pompownia przeciwpożarowa zabezpieczeniem firm produkcyjnych

Pracuję w branży związanej z zabezpieczeniem hal produkcyjnych przed pożarem. Jest to ciężka praca, bo wiele firm nie wie, jak zabrać się za proces instalacji sprawdzonych rozwiązań. Nierzadko muszę edukować pracodawców i blisko współpracować z inspektorami BHP. Wszystkie moje działania mają jednak na celu wzmocnienia zabezpieczeń pożarowych w różnych firmach.

Jak ważne są pompownie przeciwpożarowe?

pompownia przeciwpożarowaStraty związane z pożarem są bardzo dotkliwe dla każdego przedsiębiorstwa. Szkody wymagające napraw mogą wynosić nawet kilkadziesiąt, jak nie kilkaset tysięcy złotych. Dlatego tak cenna jest pompownia przeciwpożarowa w hali produkcyjnej. Często w mojej pracy spotykam się ze sceptykami, którzy twierdzą, że gaśnice zakładowe wystarczą. Takie myślenie jest błędne. Sposobów na zaprószenie ognia jest bardzo wiele. Gaśnice poszczególnych typów radzą sobie tylko z kilkoma sytuacjami.  Sprawna pompownia przeciwpożarowa potrafi zabezpieczyć duży obszar. Często spotykam się z opiniami ekspertów, że powinno się korzystać z tej metody w przestrzeniach magazynowych. Jest to prawda, gdyż towar składowany w magazynie jest szczególnie narażony na szkody związane z pożarem. Poza tym, często ogień rozprzestrzenia się z poziomu parteru w górę. Dobrze zamontowana pompownia przeciwpożarowa automatycznie pozbędzie się takiego problemu. Rozmawiając z wieloma ekspertami w swoich dziedzinach, staram się cały czas rozwijać w swojej branży.

Edukowanie pracodawców jest jednym z moich obowiązków zawodowych. Nie wyobrażam sobie pracy, w której nie angażowałbym się w uświadamianie ludziom o konieczności zabezpieczeń ppoż. Jest to bardzo ważna kwestia, niezależnie czy prowadzi się rodzinną firmę, czy zatrudnia setki pracowników przy ciężkich maszynach. Bezpieczeństwo jest ważne dla każdego.