You are currently viewing Potrzebowałem wynająć pracownika

Potrzebowałem wynająć pracownika

Prowadzę dużą firmę kurierską. Okres przed Świętami Bożego Narodzenia, zawsze jest bardzo intensywny. Mamy wtedy dużo pracy związanej z tym, żeby dostarczyć wszystkim paczki i przesyłki na czas. W tym roku zdecydowałem się zatrudnić dodatkowych pracowników na ten czas, ponieważ obecni pracownicy mogli nie wyrobić się ze wszystkim na czas.

Wynająłem pracownika do pracy tymczasowej

tymczasowy wynajem pracownikówPo dłuższym zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że najlepszym dla mnie rozwiązaniem będzie tymczasowy wynajem pracowników. Już kiedyś korzystałem z agencji pracy tymczasowej i byłem bardzo zadowolony ze współpracy. Postanowiłem udać się do tej samej firmy i zgłosić, że potrzebuję pracowników. Dzięki temu oszczędziłem sporo czasu na procesie rekrutacyjnym. Agencja pracy sama przeprowadziła wszystkie rozmowy i sprawdziła kompetencje osób, które zgłaszały się do pracy w mojej firmie. Po kilku dniach dostałem od nich wiadomość, że pracownik może już od jutra zacząć pracę u mnie na magazynie, musze tylko podpisać odpowiednie dokumenty. Od razu wsiadłem w samochód i pojechałem do siedziby agencji. Podpisałem umowę o wynajem pracownika, co również było dla mnie korzystne. Ja musiałem tylko opłacać pracownikowi pensje na czas, a agencja zajmowała się tym żeby odprowadzić wszystkie składki i podatki. Nie musiałem również ponosić żadnej prowizji za znalezienie dla mnie pracownika do pracy. 

Byłem bardzo zadowolony ze współpracy z tym pracownikiem. Wiedziałem, że agencja z pewnością znajdzie dla mnie kogoś odpowiedniego. To naprawdę świetne rozwiązanie dla osób, które szukają pracownika do pracy dorywczej lub tymczasowej. Bardzo łatwo znaleźć tam osoby, które szukają pracy na część etatu bądź na krótki okres czasu. W dodatku agencje posiadają szeroką bazę osób, które są przez nich sprawdzane.