You are currently viewing Preparat stosowany z olejem silnikowym

Preparat stosowany z olejem silnikowym

Olej silnikowy jest odpowiedzialny przede wszystkim za smarowanie wszystkich ruchomych części silnika oraz jego chłodzenie. Właśnie dlatego warto wlewać do silnika swojego samochodu dobrej klasy olej i robić to należycie często. Pomijając już klasę oleju, powinniśmy wlewać olej o odpowiedniej gęstości, zalecanej przez producenta samochodu.

Preparat wzbogacający olej silnikowy

preparaty do olejuDobrze dobrany olej silnikowy pod względem klasy oleju, jak i gęstości to klucz do długoletniości jednostki napędowej w naszym samochodzie, jest jednak jeszcze coś, co pozwoli na jeszcze większe wydłużeniu okresu eksploatacji silnika. Mowa tutaj o różnego rodzaju preparatach dodawanych do oleju. Preparaty do oleju działają w bardzo prosty sposób, a mianowicie wytwarzają specjalną powłokę wewnątrz silnika, która po pierwsze zmniejsza siły tarcia między ruchomymi częściami silnika, a po drugie wycisza całą jednostkę napędową oraz wyrównuje jej pracę. Powłoka wytworzona za sprawą tego preparatu powstaje w wyniku zetknięcia się czterech składników, a mianowicie preparatu, oleju, metalu i wysokiej temperatury. Tworzy się ona w tak zwanym procesie ceramizacji, nazwa tego procesu wzięła się od tego, że powłoka wytworzona wewnątrz silnika przypomina swoim wyglądem i cechami charakterystycznymi ceramikę. Stosowanie takiego preparatu przy każdej wymianie oleju silnikowego wydłuża okres bezawaryjnego użytkowania silnika o kilkadziesiąt procent.

Preparat możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych na każdej stacji benzynowej, sklepie motoryzacyjnym oraz sklepach internetowych. Za tak niewielką kwotę oszczędzamy dość sporą ilość gotówki, ponieważ nie musimy tak często odwiedzać warsztatów mechanicznych. Jedyne co musimy zrobić to kupić taki preparat i stosować go w odpowiedni sposób, który zazwyczaj opisany jest na jego etykiecie.