Problemy z usługami księgowymi

Niestety, nie każdy księgowy jest uczciwy, lub po prostu znający się na rzeczy. Ja niestety na takiego właśnie natrafiłem i chciałbym się podzielić swoimi przykrymi doświadczeniami. A więc tak. Założyłem firmę. Nieduża firma, zajmująca się wypożyczaniem skuterów w mieście. Na stanie miałem 10 skuterów.

Oszukańcze usługi księgowe z Torunia

usługi księgowe w toruniuInteres ku zdziwieniu wszystkich dość mocno się przyjął w moim mieście i szybko dokupiłem jeszcze dziesięć kolejnych skuterów. Skutery wybrałem ze względu na to, że nie potrzeba mieć żadnego prawa jazdy na nie, tylko skończone 18 lat. Jednak finanse to nigdy nie był mój konik, postanowiłem wynająć biuro rachunkowe do zarządzania moimi pieniędzmi. Jednak jak to bywa z początkującym biznesmenem, chciałem oszczędzać na czym się da i trafiłem na najtańsze usługi rachunkowe, co jednak później okazało się wielkim błędem. Po rozmowie byłem pewien, że moja księgowość jest bezpieczna, ponieważ księgowy miał naprawdę bogate słownictwo i mówił mądrze. Tak w praktyce jednak nie było. Gdy przyszło co do czego, okazało się, że narobił mi tyle problemów z moimi finansami w urzędzie skarbowym, że musiałem natychmiast znaleźć inne usługi księgowe Toruń, które za cenę ekstra rozwiązały mi problem, zanim ktoś się do mnie odezwał. Danego księgowego podałem do sądu, gdzie wyszło na jaw, że wbrew temu co mówił, nie miał nawet skończonego licencjatu z tego kierunku a jego doświadczenie było wymyślone.

Nawet dyplomy na ścianie ze szkół w Toruniu miał wydrukowane u siebie w domu. To mnie nauczyło, że nie można być przesadnie oszczędnym, ponieważ oszczędny traci dwa razy, a czasem i bardziej.